Jaki plecak do przedszkola wybrać?

0
2282
Jaki plecak do przedszkola wybrać

Jeszcze zanim dziecko pójdzie do szkoły i co rano będzie wkładać do plecaka zaszyty, książki i śniadanie, warto go oswoić z plecakiem. Już do przedszkola przyda się mały plecaczek, w którym dziecko będzie nosić swoje skarby.

Kiedy wybierzemy się do sklepu, plecaczków dla dzieci będzie mnóstwo. Potrafią zauroczyć bogactwem wzorów i kolorów, ale designerski wygląd nie jest jedynym, na co powinniśmy zwrócić uwagę.

Idealny plecak dla przedszkolaka, czyli jaki?

Podstawą jest to, że plecaczek musi być mały i lekki. Kilkulatek nie może nosić niczego ciężkiego na plecach, bo to byłoby bardzo szkodliwe dla jego kręgosłupa. Powinny się w nim zmieścić podstawowe zabawki, ubranko na zmianę lub śniadanie. Część dzieci boi się iść pierwszy raz do przedszkola, inne z kolei mają opory, by założyć coś na plecy. Warto więc wybrać taki plecaczek, który spodoba się dziecku.

Właściwie pod względem wizualnym nie musi nawet przypominać tradycyjnego plecaka. Zamiast tego może być niczym pluszowa zabawka, która będzie towarzyszyć w drodze do przedszkola. Przykładem może być plecak dla przedszkolaka Kidspace. Jest przyjemny w dotyku i bliżej mu do zabawki niż plecaka, a jednak można go założyć na plecy i coś schować. Taką wersję plecaczka pokocha każdy maluch.

A może saszetka nerka?

Podczas wyjścia na miasto, czy na krótszej wycieczce czasem zamiast plecaczka lepiej sprawdzi się saszetka nerka, którą dziecko założy na pas. Nie będzie przeszkadzać w codziennej zabawie i aktywnościach, a drobne podstawowe rzeczy, albo mała przekąska zmieszczą się bez problemu. Ciekawą propozycją jest saszetka nerka dla dzieci Kidspace. Pokryta jest mięciutkim materiałem, ma niewielki obrazek i przyjemną kolorystykę. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Praktyczna nauka samodzielności i odpowiedzialności

Kiedy będziemy wybierać plecaczek, spojrzymy na jego wygląd, materiał wykonania, czy obecność przegródek. Ma być ładny i praktyczny, a maluch powinien chętnie z niego korzystać. I to jest oczywiście priorytetem. Warto jednak spojrzeć na to trochę szerzej. Okres przedszkola jest odpowiedni, by stopniowo zacząć uczyć dziecko odpowiedzialności i samodzielności. Plecaczek może być jednym z gadżetów, które to ułatwią. Dziecko musi samo zapakować swoje zabawki, jeśli tego nie zrobi, to nie będą z nim w przedszkolu albo na placu zabaw. Tak samo maluch jest odpowiedzialny za wszystko, co weźmie z domu i musi pamiętać, co ma z powrotem do plecaczka wrócić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here