Bezpieczny wypoczynek

0
1697
Bezpieczny wypoczynek

Zapewnienie dzieciom bezpiecznych wakacji czy ferii to dla rodziców podstawowa sprawa. Jak sprawdzić, czy zorganizowany wypoczynek będzie naprawdę wartościowy, a dziecko będzie miało zapewnioną opiekę.

Czy organizator jest wiarygodny

Zanim rodzice wykupią pobyt dziecka na koloniach, obozie czy półkoloniach, powinni szczegółowo zapoznać się nie tylko z programem pobytu, ale także z organizatorem. Należy sprawdzić, czy organizator spełnia wszystkie kryteria, których wymagają przepisy o organizowaniu wypoczynku dla dzieci. Warto porozmawiać z rodzicami, którzy już korzystali z usług organizatora i dowiedzieć się, jakie są warunki na miejscu pobytu, jak wygląda realizacja programu zajęć, czy opieka i wyżywienie są właściwe.

W razie wątpliwości można poprosić o stosowne dokumenty.

Co jest w programie?

Coraz częściej rodzice wysyłając dziecko na półkolonie, kolonie czy obóz chcą, aby ono nie tylko odpoczęło, ale także nabyło nowych umiejętności czy też poznało coś zupełnie nowego. Organizatorzy dziecięcego wypoczynku starają się odpowiedzieć na te oczekiwania i proponują często bardzo ciekawe programy. Nie zawsze jednak opis wyjazdu czy zajęć ma pokrycie w rzeczywistości. Jeśli rodzice, których pociechy były na takim wyjeździe, krytycznie oceniają pobyt, to warto bliżej się przyjrzeć lub wybrać innego organizatora.Przy obozach sportowych warto sprawdzić, czy trenerzy i instruktorzy mają na pewno odpowiednie uprawnienia. Nieco łatwiej sprawdzić półkolonie, które odbywają się na miejscu.

Bezpieczna jazda

Wyjazd na kolonie i obóz łączy się zwykle z jazdą autokarem. Wycieczki wyjazdowe mogą być też organizowane podczas półkolonii. Bardzo ważne jest, aby autokar, którym będą jechać dzieci, był zupełnie sprawny, a kierowca w formie.Wprawdzie większość firm świadczących usługi transportowe coraz bardziej dba o jakość swoich usług, ale najlepiej sprawdzić pojazd przed podróżą. Wystarczy poprosić policję, aby przyjechała na miejsce i sprawdziła, czy wszystko jest w porządku. Policja sprawdza dokładnie stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierowcy, a także to, czy nie przekroczył on dopuszczalnych godzin jazdy. W przypadku długiej trasy powinno być dwóch kierowców na zmianę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here