Jak wydzielić psu miejsce w ogrodzie?

0
1510
pies

Dla wielu osób połączenie psa z ogródkiem prowadzi tylko i wyłącznie do katastrofy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ psiaki z natury bardzo łatwo potrafią zniszczyć ogródek i wywrócić go do góry nogami. Bez problemu załatwią się gdzie popadnie oraz wykupią dołki dosłownie po całym ogródku. Trawa przy posiadaniu psa również potrafi mocno ucierpieć. Twój pupil jednak może nie być przeszkodą w posiadaniu pięknego ogródka. Jak temu zaradzić? Przekonajcie się sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/pies-w-ogrodzie/

Posiadanie pieska, a piękny ogród – jak tego dokonać?

Z pewnością rozwiązaniem tego problemu będzie wydzielenie ogródka. Na takie rozwiązanie składa się wydzielenie ogródka na tak zwany strefy. Dzięki temu możesz wyodrębnić na przykład strefę, w której znajduje się kompostownik, tą w której segreguje śmieci, inną strefę możesz przeznaczyć na przykład do relaksu przy grillu, kolejną na zabawę z dziećmi, a jeszcze inną na ogródek warzywny czy kwiatowy. Równie dobrze możesz stworzyć też strefę tylko i wyłącznie dla swojego pupila.

Po wydzieleniu strefy tylko dla swojego zwierzaka, kolejnym potem będzie postawienie płotka. Im większy jest twój pupil, tym płotek musi być wyższy. Nie ma jednak powodu, aby stawiać od razu 2 lub 3 metrowy płot. Metr czy półtora spokojnie powinno wystarczyć nawet przy dużej wielkości zwierzaku.

Co następnie zrobić?

Powie dzieleniu strefy oraz postawieniu w jej miejsce płotka, możesz przejść do podłoża. Ważne, aby było to nie tylko ekonomiczne, ale również dobre dla naszego zwierzaka. Możesz zdecydować się na murawę, taką jak w przypadku boiska piłkarskiego. Będzie ona dużo bardziej wytrzymalsza od zwykłego trawnika ogrodowego. Dodatkowo możesz nasypać gdzieniegdzie trochę piasku aby Twój zwierzak mógł pokopać.

Zobacz też: http://www.pasazmamy.pl/pies-a-piekny-ogrod/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here