Jak wybrać najlepszy fotelik dla dziecka 4-12 lat?

0
1937
fotelik dla dziecka 4-12 lat

Aby kupić bezpieczny fotelik dla dziecka, należy wziąć pod uwagę jedynie te modele, które pozytywnie przeszły testy zderzeniowe. Muszą więc posiadać wysokie oparcie, prowadnice do pasów, a także systemy ochrony bocznej i regulowaną wysokość zagłówka. Wyszczególnienie tych cech jest niezwykle ważne w czasach, gdy w każdym supermarkecie dostępne są foteliki samochodowe do 36 kg, które nie dają żadnego bezpieczeństwa dzieciom. Ich niskie ceny natomiast sprawiają, że ich popularność nie maleje. Co powinno być najważniejsze, gdy kupujesz fotelik dla dzieci 15-16 kg?

Najlepsze foteliki dla dzieci 15-36 kg

Można zauważyć prawidłowość, że fotelik dla niemowlaka rodzice wybierają bardzo starannie, niejednokrotnie poświęcając długie tygodnie na przeglądanie opisów i opinii. Kupno kolejnego przychodzi im zdecydowanie łatwiej i często traktowane jest z dużą dozą ignorancji. Tymczasem warto podkreślić, że czteroletnie dziecko nie może jeździć zapięte jedynie pasami, a jego wrażliwe ciało wciąż należy w szczególny sposób chronić. Foteliki samochodowe do 36 kg są w naszym kraju obowiązkiem wynikającym bezpośrednio z prawa. Jednak to nie mandat powinien być motorem napędowym do skrupulatnego przyjrzenia się poszczególnym modelom, a bezpieczeństwo dziecka.

Na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszy fotelik dla dziecka 4-12 lat?

  • Najważniejsze są testy zderzeniowe. Przeglądane przez ciebie foteliki samochodowe do 36 kg muszą przejść je pozytywnie. Międzynarodowe normy pozwolą ci czuć się pewniej podczas jazdy.
  • Istotna jest również wspomniana wcześniej ochrona boczna. To ona zapewnia dziecku bezpieczeństwo w przypadku kolizji bocznej, chroniąc najbardziej wrażliwe części ciała dziecka, czyli głowę i szyję. Dlatego tak ważne jest wybranie fotelika z wysokim oparciem.
  • Zwróć uwagę również na prowadnice pasów. Pamiętaj, że pasy samochodowe są dostosowane dla osób powyżej 150 cm wzrostu, więc w przypadku niższego dziecka nieprawidłowo przebiegają przez jego ciało. Jest więc ono narażone na poważne uszkodzenia jamy brzusznej w czasie kolizji.
  • Najlepsze foteliki dla dzieci cechuje brak podłokietników. W ten sposób, pas biodrowy układa się prawidłowo, poniżej brzucha dziecka.

Komfort ma znaczenie!

Bezpieczny fotelik dla dziecka powinien zapewniać mu także wygodę w czasie jazdy. Nie ma znaczenie, dokąd jeździcie. Nawet jeśli wasze podróże ograniczają się do przejazdu do babci, która mieszka kilka ulic dalej, każdy pasażer powinien jechać wygodnie. Na co więc zwrócić uwagę, gdy przeglądasz foteliki dla dzieci 15-36 kg?

Bezpieczny fotelik dla dziecka

Najważniejsze jest zrozumienie, że warunkiem bezpieczeństwa i wygody twojego dziecka jest idealne dopasowanie. Pamiętaj, że fotelik samochodowy 4-12 lat będzie służył w okresie, gdy maluch urośnie nawet 50 cm! W związku z tym niezbędna jest regulacja. Innowacyjne foteliki i-Size mają szereg udogodnień, które pozwalają jeszcze precyzyjniej dopasować je do potrzeb dziecka. Zwróć uwagę na pokrętła umieszczone po ich zewnętrznej stronie. Pozwalają na regulację już wtedy, gdy dziecko siedzi w foteliku.

Warto wziąć pod uwagę także to, że dziecko w tym wieku wciąż jeszcze lubi uciąć sobie w podróży drzemkę. Tym samym zaletą jest, gdy fotelik samochodowy 4-12 lat daje możliwość odchylenia oparcia. W ten sposób będziesz w stanie zapewnić dziecku komfortową pozycję do snu. Zwróć również uwagę na zagłówek. Ma być nie tylko wygodny – jego głównym zadaniem jest ochrona główki dziecka. Najlepsze foteliki dla dziecka mają zagłówki w kształcie litery V, dzięki czemu łączą w sobie bezpieczeństwo i komfort, zapewniając dziecku doskonały widok.

Podróże samochodowe z trójką dzieci – już możliwe!

Bezpieczne foteliki dla dzieci to przede wszystkim te, które zawsze umożliwiają podróżowanie w nich. Każda większa rodzina natomiast wie, że w polskim prawie została uwzględniona wyjątkowa sytuacja, kiedy jedno z trójki dzieci może jechać zapięte jedynie pasami, jeśli ukończyło już 3 lata. Tymczasem istnieje możliwość zadbania o bezpieczeństwo każdego z nich! Najnowsze foteliki dla dzieci 15-36 kg dają możliwość zdjęcia paneli bocznych. Tym samym na tylnej kanapie samochodu może podróżować 3 dzieci siedzących w fotelikach.

Najlepsze foteliki dla dzieci to połączenie wygody, bezpieczeństwa i funkcjonalności. Sprawiają, że każda rodzina może podróżować razem dokądkolwiek zechcecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here