Prawo rodzinne

0
2316

Prawo rodzinne i opiekuńcze jest gałęzią prawa cywilnego i reguluje stosunki majątkowe, a także niemajątkowe pomiędzy małżonkami oraz krewnymi. Warto także zauważyć, że w prawie rodzinnym skodyfikowane są takie pojęcia jak kuratela, opieka oraz przysposobienie.

Kodeks, który reguluje te obszary nazywa się Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym i po raz pierwszy został uchwalony w 1964 roku. Należy jednak pamiętać, że od tego czasu powstało wiele nowelizacji. Pewne aspekty reguluje także Konstytuja Rzeczypospolitej Polski oraz prawo międzynarodowe. W życiu społecznym możemy zaobserwować bardzo duży wpływ prawa rodzinnego i opiekuńczego. Dzięki licznym regulacjom podmioty prawa rodzinnego podlegają ochronie oraz mogą domagać się swoich praw.

Wierność małżeńska oraz współdziałanie małżonków dla dobra rodziny są to kwestie uregulowane przez prawo rodzinne i opiekuńcze. Radca prawny porusza także tematykę rozwodów oraz unieważnienia małżeństwa. Najczęściej sprawy rozwodowe połączone są z obowiązkiem alimentacyjnym i dlatego do sądu należy ostateczna decyzja komu taki obowiązek przydzielić. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie jaki będzie odpowiedni prawnik rozwody Gdynia. Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma, ponieważ w trójmieście znajduje się wielu doskonałych prawników.

Najlepiej jest czytać opinie oraz sugerować się historiami osobistymi znajomych, którzy korzystali z usług prawników. Warto także dodać, że prawo rodzinne i opiekuńcze reguluje również kwestie zachowania się dzieci wobec rodziców. Ważnym czynnikiem jest także ustalenie składników, które należą do wspólności majątkowej, a które nie. Dużo par decyduje się z tego powodu na rozdzielność majątkową. Ostatnio coraz bardziej popularna staje się intercyza, która pozwala uniknąć wielu problemów oraz konfliktów w przyszłości. W kodeksie rodzinnym i opiekuńczym omówione są dokładne przesłanki unieważnienia małżeństwa, a także ustalenie opieki rodzicielskiej w sytuacji, kiedy małżonkowie chcą się rozwieść.

Więcej: https://radcaprawny-trojmiasto.pl/prawo-rodzinne-i-opiekuncze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here