Z jakiego materiału powinna być zdrowa piżama dla dziecka?

0
146
Z jakiego materiału powinna być zdrowa piżama dla dziecka

Piżama to luźny, miękki i wygodny strój, który zapewnia dziecku swobodę ruchów i minimalizuje dyskomfort podczas snu. Różni się od stroju dziennego przede wszystkim wygodą. Na piżamkach dla dzieci nie powinno być żadnych guzików, drapiących aplikacji. Zdecydowanie tutaj bardziej liczy się rodzaj materiału – bardziej niż wzór, który jest wyrysowany na brzuszku. Aczkolwiek i w tej kwestii istotne może okazać się to, czy piżama dla dziecka ma atrakcyjny dla dziecka wzór. Dzieci uwielbiają piżamki z postaciami z ulubionych bajek! O czym należy wiedzieć, zanim zaczniemy poszukiwać idealnej piżamy dla dzieci?

Czy to prawda, że najlepsze piżamy dla dzieci to te wykonane z bawełny?

Jedną z najważniejszych kwestii jest oczywiście to, z czego piżamka dla dziecka powinna być zrobiona. Większość uzna za oczywisty wybór w postaci bawełny. Jednak nie do końca jest to jednoznacznie najlepsza opcja. W sklepach znajdziemy piżamy dla dzieci wykonane z jedwabiu, które będą doskonałe dla malców cierpiących na atopowe zapalenie skóry oraz dla osób z alergią skórną. Dobrym wyborem może być też szalenie miła w dotyku piżamka z satyny bawełnianej. Zdecydowanie odradza się natomiast kupowania piżamy dziecięcej z lnu, czy z poliestru.

Dlaczego piżamy dla dzieci nie powinny mieć w składzie poliestru?

Bawełna jest zwykle bardziej oddychająca niż poliester, co oznacza, że lepiej przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać. To może być korzystne dla zdrowia skóry dziecka, zwłaszcza jeśli ma skłonność do podrażnień lub alergii. Poliester jest materiałem sztucznym, który może zawierać chemikalia i substancje drażniące. Bawełna jest natomiast naturalnym włóknem, które jest rzadziej powiązane z alergiami. Dlatego bawełniana piżama może być lepsza dla dzieci o wrażliwej skórze. Dodatkowo bawełna ma właściwości termoregulacyjne, co oznacza, że może pomagać w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała dziecka, bez przegrzewania go. Poliester natomiast może nie zapewniać takiej termoregulacji i może zatrzymywać nadmiar ciepła.

Piżamy dla dzieci lnu – doskonałe na upalne lato

Kolejny kontrowersyjny wybór to piżamy dla dzieci z lnu. Są przewiewne, odpowiednie dla alergików, ale niestety niezbyt miękkie. Prasowanie ich jest katorgą. Jednak bywają niezastąpione w czasie upalnych nocy. Warto mieć w tym przypadku na uwadze, że piżama z lnu może być bardziej podatna na zmechacenie się w porównaniu do niektórych syntetycznych tkanin, co może niektórym osobom przeszkadzać. Ponadto cena takiej piżamy może być wyższa niż piżam wykonanych z innych materiałów.

Podsumowanie

Warto solidnie przyjrzeć się metkom piżam, które kupujemy dla dzieci. Powinny one być ciepłe nawet w czasie lata, ale jednocześnie muszą dawać możliwość regulowania poziomu wilgotności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here