Ponczo dziecięce – dlaczego warto kupić je swojemu maluchowi?

0
204
Ponczo dziecięce

Ponczo to charakterystyczny element odzieży, którego korzenie wywodzą się z Ameryki Południowej. Kształtem przypomina ono prostokątną tkaninę z otworem na głowę pośrodku. Niegdyś traktowany był jako wyznacznik statusu społecznego. Moda zaczerpnęła jednak inspirację z tego odzienia, tworząc ciepłe narzutki. Ponczo ma również swoje odzwierciedlenie w tekstyliach domowych w formie praktycznego ręcznika. Pokochały je szczególnie dzieci, choć wielu zwolenników znajduje również wśród dorosłych. Ponczo dziecięce to wygodna alternatywa dla standardowych ręczników – dowiedz się, dlaczego.

Ręcznnik dziecięcy ponczo

Ręcznik dziecięcy ponczo to akcesorium, które ułatwi rytuał pielęgnacji małego dziecka. Po kąpieli malucha wystarczy błyskawicznie założyć je przez głowę malucha, a miła w dotyku tkanina frotte sprawi, że dziecko poczuje się wygodnie i komfortowo. Warto zwrócić uwagę na, by materiał, z którego uszyte jest ponczo dziecięce wyprodukowany był z materiałów posiadających certyfikat Oeko-Tex 100 Standard KLASA 1. Poświadcza on, że produkt cechuje najwyższy standard i jest międzynarodową gwarancją, że użyte materiały są w pełni bezpieczne dla dzieci i niemowląt. Dzięki temu nie będzie on powodował podrażnień skóry i drażnił malucha.

Ponczo dziecięce z kolorowymi nadrukami

Wewnętrzna strona frotte przyspiesza wchłanianie wilgoci, dzięki czemu skóra i włosy dziecka, schną znacznie szybciej. Dziecko może się bawić i poruszać bez ryzyka, że ręcznik zsunie się. To niewątpliwa zaleta, jeśli mamy do czynienia z bardzo aktywnymi brzdącami. Ręcznik dziecięcy ponczo od strony zewnętrznej ma welurową strukturę. Pozwala ona na wykonanie atrakcyjnego dla dzieci, bajecznego nadruku o wysoce nasyconych kolorach, które nie wyblakną na słońcu i nie wypłowieją nawet w wyniku wielokrotnego prania. Ciekawe wzornictwo przypadnie do gustu młodszym i starszym dzieciom.

Do domu, na basen i na plażę

Ponczo plażowe z kapturkiem może być wykorzystywane w rozmaitych okolicznościach. Praktyczne ponczo dziecięce to doskonały wybór na basen, dzięki czemu dziecko osuszy się w sposób szybki i sprawny, a samodzielne przebranie się po zajęciach na basenie nie będzie sprawiało mu problemu nawet podczas wycieczek szkolnych, gdy rodzic nie może pomóc. Ponczo plażowe z kapturkiem to nieoceniona pomoc również na plaży. Struktura weluru powoduje, że piasek nie przyczepia się, a duży kapturek osłania mokrą główkę dziecka przed wiatrem, co minimalizuje ryzyko przewiania delikatnych uszu i przeziębienia. Mięciutki materiał daje wyjątkowe poczucie komfortu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here