Peruki naturalne czy syntetyczne – po które z nich sięgnąć?

0
415

Na naszym rynku królują dwa rodzaje peruk, przy pomocy których możemy całkowicie odmienić swój wygląd lub też zamaskować przed światem niedające nam spokoju niedoskonałości fryzury spowodowane niekontrolowanym wypadaniem włosów oraz ich nieprzerwanym przerzedzaniem się. Konsumenci salonów perukarskich oraz zakładów medycyny estetycznej wybierać mogą pomiędzy dwoma alternatywami – perukami z włosów naturalnych oraz ich odpowiednikami powstającymi na bazie włókien syntetycznych.

Na które peruki z nich powinniśmy się zdecydować?

Wbrew pozorom odpowiedź nie jest tak oczywista jak mogłoby się początkowo wydawać – wszystko zależy bowiem od przeznaczenia takiej peruki. Jeżeli ma być ona wykorzystywana tylko i wyłącznie okazjonalnie, a więc na przykład podczas spotkań biznesowych, bankietów, czy też czasu spędzanego ze znajomymi bądź rodziną, może się okazać, że korzystniejszym rozwiązaniem będzie dla nas peruka syntetyczna. Musimy jednakże pamiętać, że w żadnym wypadku nie będzie ona tak wytrzymała oraz nie będzie się prezentować tak okazale oraz spektakularnie jak ma to miejsce w przypadku wyrobów z włosów naturalnych. Dlaczego tak się dzieje?

Przede wszystkim renomowane firmy dokładają wszelkich starań, by ich produkty powstawały z dziewiczych włosów klasy premium, najlepiej z ich odmiany słowiańskiej, bowiem to właśnie taki materiał, pozyskiwany bez ingerencji z zewnątrz oraz bez dodatków substancji chemicznych, pozwala na stworzenie pasemek bliźniaczo podobnych do włosów naturalnych użytkownika, które to następnie mocowane są do wysoce wytrzymałej i do złudzenia przypominającej skórę głowy bazy monofilamentowej. Połączenie tych dwóch elementów daje zniewalający efekt, natomiast przykładanie przez ekspertów wagi do najmniejszych nawet detali, takich jak na przykład łączenia czy też odpowiednia ilość gwarantujących optymalną wentylację otworków w bazie dają pewność, że wyrób będzie przyciągał zazdrosny wzrok osób z naszego otoczenia, jednocześnie zachwycając nas swoją nieprzeciętną żywotnością. Eksperci informują, że peruki z włosów naturalnych mogą służyć klientom nawet do kilkunastu miesięcy, szczególnie w przypadku pielęgnacji przy zastosowaniu wysokiej jakości kosmetyków i środków pielęgnacyjnych, co jest rezultatem wręcz nie do osiągnięcia jeżeli postanowimy nieco zaoszczędzić i podejmiemy decyzję o nabyciu wyrobu syntetycznego powstającego nie na bazie włosów naturalnych, a włókien sztucznych. Oczywiście produkt taki w dalszym ciągu pozwoli nam zakryć miejsca, w których przez włosy prześwitywać zaczyna łysina, jednakże choćbyśmy nie wiadomo jak bardzo się starali, nie osiągniemy spektakularnej prezencji, którą to zagwarantują nam wykonane w sposób pieczołowity, a następnie poddane jeszcze na etapie składania zamówienia zabiegom personalizacyjnym peruki naturalne. Uważamy, że warto zainwestować nieco więcej, aby stać się posiadaczem produktu jedynego w swoim rodzaju, przyjemnego w dotyku oraz pozwalającego na osiągnięcie w stu procentach naturalnego wyglądu niezależnie od sytuacji w jakiej się znajdziemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here