Wybór leżaczka dla niemowlęcia

0
3267
Wybór leżaczka dla niemowlęcia

Leżaczek to gadżet coraz bardziej popularny wśród rodziców. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie oraz co warto wziąć pod uwagę wybierając konkretny model?

Leżaczek dla niemowlęcia ma przede wszystkim pełnić funkcję zabezpieczenia dziecka w czasie, gdy rodzic chce zrobić akurat coś innego. Dlatego tego typu akcesoria należy kupować rozważnie, zwracając uwagę na wszelkiego rodzaju certyfikaty. Podczas zakupu warto mieć również podejście praktyczne. Materiałowe pokrycie leżaczka powinno być zdejmowane. Tylko w ten sposób możliwe jest jego dokładne oczyszczenie. Materiał powinien być trwały, ponieważ pranie w pralce to najłatwiejszy i najczęstszy sposób konserwacji, który jednak może niszczyć delikatne tkaniny. Kupując leżaczek warto mieć na uwadze fakt, iż dziecko rośnie. Jeśli dany model ma być używany także wtedy gdy niemowlę przybierze na wadze, lepiej jest kupić odpowiedni leżaczek już na początku.

Jeśli leżaczek ma służyć również do usypiania dziecka, najlepiej jest wybrać jego bujaną wersję. Niektóre z nich trzeba kołysać siłą własnych mięśni – wygodniejszy jest napęd elektryczny z funkcją regulacji. Ta funkcja pozwala rodzicowi odprężyć się podczas zasypiania maleństwa.

Regulacja ustawienia to kolejna funkcja, jaką powinien mieć każdy leżaczek. Pozwala ona na nakarmienie dziecka oraz na takie ustawienie, które jest dla maleństwa najbardziej odpowiednie. Niektóre dzieci wolą patrzeć w górę, inne jednak chcą widzieć rodzica. Ta funkcja przydatna jest również wtedy gdy leżaczek ma pełnić rolę krzesełka do karmienia. Regulacja ustawienia leżaczka powinna pozwalać na łatwą zmianę położenia dziecka – najlepiej by odbywało się to bez zbędnego hałasu.

Praktyczny leżaczek powinien łatwo się składać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Pozwala to na wygodne przechowywanie oraz zapakowanie leżaczka w podróż. Choć wydaje się to niepotrzebne, to jednak warto pamiętać o wielofunkcyjności takiego sprzętu – w razie potrzeby może on pełnić rolę łóżeczka, co w podróży może okazać się niezwykle przydatne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here