Scrapbooking i decoupage – gdzie kupić potrzebne akcesoria?

0
279
Scrapbooking i decoupage

Scrapbooking i decoupage to techniki, które dają ogromne możliwości tworzenia ciekawych prac- w przypadku scrapbookingu mogą to być całe albumy wyklejone ciekawą papeterią, a w przypadku decoupage- wystylizowane przedmioty codziennego użytku i dekoracje. Od czego warto zacząć swoją przygodę z tymi technikami? Jakie akcesoria będą nam potrzebne na początek? Gdzie warto się zaopatrzyć w niezbędne akcesoria?

Wszystko, co potrzebne do scrapbookingu

Scrapbooking pierwotnie był techniką ozdabiania albumów ze zdjęciami, przyozdabianiem ich pamiątkami z wycieczek i wypraw oraz wszystkim tym, o czym nie chcemy zapomnieć w przyszłości. Obecnie, jest to też technika wykonywania ciekawych prac techniką kolażu, gdzie wykorzystuje się wspaniałą papeterię, taśmy typu washi, pieczątki i stemple, naklejki, a także wszystko to, co można zrobić z różnego papierami o oryginalnej strukturze czy wzornictwie. Możliwości są tak naprawdę nieograniczone. Zielone Koty to sklep, który ma w swoim asortymencie wiele akcesoriów idealnych na start. Wystarczy odwiedzić stronę https://zielonekoty.pl/.

Dobrą propozycją na początek będzie cały zeszyt w większą ilością papierów lub też cały blok kreatywny, w którym będzie też można znaleźć listwy, dodatki do wycinania, ramki czy też napisy dające duże możliwości tworzenia autorskich kompozycji. Idealnym uzupełnieniem bloku kreatywnego są zeszyty z naklejkami. Mogą to być naklejki tematyczne, np. prezentujące rośliny, kwiaty i botaniczne inspiracje. Swoje prace można wykonywać w specjalnych zeszytach i albumach do scrapbookingu, ale z wykorzystaniem akcesoriów zgromadzonych w sklepie można też tworzyć kartki okolicznościowe, notesy, oprawy fotografii czy foldery do przechowywania dokumentów. Scrapbooking rozwija wyobraźnię i kreatywność i jest naprawdę ciekawą zabawą dla osób w każdym wieku, które po prostu lubią tworzyć.

Decoupage – nadaj zwykłym przedmiotom niezwykły charakter

Z wykorzystaniem różnych technik decoupage wykonamy piękne podkładki pod kubki, drewniane pudełka, a nawet elementy biżuteryjne. Kiedyś, technika ta głównie opierała się o wykorzystanie serwetek do tworzenia niepowtarzalnych wzorów i oczywiście – nadal dają one ogromne możliwości tworzenia i są dostępne w wielu interesujących wariantach. Obecnie można jednak wybierać także w znacznie szerszym asortymencie różnego rodzaju produktów, takich jak chociażby papier ryżowy czy różne kleje i lakiery strukturalne. Warto więc uczyć się tej techniki zdobienia testując coraz to nowe akcesoria i produkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here