Pozaszkolne zajęcia dla dzieci – na co warto zapisać 7-latka?

0
5078
Pozaszkolne zajęcia dla dzieci – na co warto zapisać 7-latka?

Siedmiolatek, który stawia pierwsze kroki w szkole, jest niezwykle ciekawy otaczającego go świata. Często pragnie go lepiej zrozumieć, zadaje mnóstwo pytań, a jego mózg chłonie nowe informacje niczym gąbka. Dlatego warto pomyśleć o tym, aby zapisać go na ciekawe zajęcia dla dzieci. Gdynia, jak i inne miasta na Pomorzu dają szerokie możliwości w tym zakresie.

Jakie pozaszkolne zajęcia dla dzieci to najlepsze rozwiązanie dla siedmiolatka? Co wybrać, aby mieć pewność, że pociecha będzie się dobrze bawić, a przy okazji poszerzy horyzonty? Oto kilka inspiracji.

Zajęcia muzyczne

Muzyka towarzyszy nam przez całe życie. Zapewnia rozrywkę, jest tłem dla codziennych czynności, wprawia w dobry nastrój, a przy okazji stymuluje wyobraźnię. Czym innym jest jednak jej słuchanie, a czym innym – wykonywanie. Grana instrumencie niezwykle pozytywnie wpływa na pracę mózgu – pobudza kreatywność, wspiera koordynację ruchową i wzmacnia koncentrację. Dlatego muzyczne zajęcia dla dzieci to dobry pomysł – zwłaszcza, że siedmiolatka możesz zapisać już do szkoły muzycznej.

Języki obce

Znajomość przynajmniej jednego języka obcego, np. angielskiego, to dzisiaj absolutna podstawa. Dlatego dobrych lekcji angielskiego nigdy za wiele – szczególnie, że te w szkole często pozostawiają wiele do życzenia. Pamiętaj jednak, że siedmiolatek nie jest jeszcze przystosowany do spędzania długich godzin w szkolnej ławce. Wybierz więc zajęcia, które połączą naukę z zabawą. Dobrze sprawdza się np. metoda Callana.

Warsztaty Lego

Budowanie klocków Lego to więcej niż zabawa. To zajęcie, które pobudza wyobraźnię, rozwija zdolności manualne oraz umiejętność logicznego myślenia. A co, gdyby połączyć składanie konstrukcji z duńskich klocków z multidyscyplinarnymi warsztatami? Takie zajęcia dla dzieci w Gdyni odbywają się np. w Centrum Edukido. Warsztaty pozwalają dziecku uczyć się przez zabawę i zdobywać wiedzę m.in. z zakresu historii, nauk przyrodniczych czy matematyki. Przyjemnie, bez presji i we własnym tempie. Dlatego na regularne zajęcia swoje dzieci zapisuje wielu współczesnych rodziców.

Zajęcia sportowe

Nauka pływania? Zajęcia taneczne? A może lekcje jazdy na łyżwach? Sport niejedno ma imię. Pewne jest jednak to, że zajęcia rekreacyjne mogą być świetnym sposobem na oderwanie się od biurka czy od ekranu smartfona. A jeśli będą to lekcje grupowe – np. zajęcia z gry w piłkę nożną czy koszykówkę – dziecko, poza sprawnością fizyczną, może rozwinąć umiejętność pracy w grupie, zdrowej rywalizacji i talenty interpersonalne.

Wybierz zajęcia dla dzieci wspólnie z pociechą

Powyższe propozycje to tylko kilka przykładów zajęć dla dzieci, na które można zapisać już siedmiolatka. Pamiętaj jednak: jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja pociecha będzie się na nich dobrze bawić, wybierz dodatkowe lekcje wspólnie z nią. Zaangażuj dziecko w proces wyboru i wsłuchaj się w jego opinię. Możesz również zapisać pociechę na lekcje próbne – np. na pojedyncze warsztaty Lego i na tej podstawie ocenić, czy to miejsce właśnie dla niej. W końcu zajęcia dodatkowe mają być przyjemnością, a nie przymusem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here