Jaki tornister czy plecak wybrać?

0
810
Jaki tornister czy plecak wybrać

Ludzie często zastanawiają się, jaki tornister kupić swojemu dziecku – tornister, czy plecak. Ten pierwszy jest lepszy dla kręgosłupa, natomiast ten drugi jest bardziej popularny. Ci, którzy wolą plecak, uważają, że tornister jest zbyt ciężki. Co warto dać swojemu dziecku? Dlaczego tornistry to świetny wybór?

Wygoda to podstawa

Tornistry uważano za najlepszą opcję na pierwsze lata szkolne, głównie ze względu na ich sztywność, wyprofilowaną konstrukcję i pojemność. Wszystko zależy od osobistych preferencji dziecka i kilku innych ważnych czynników. Przed zakupem należy ustalić, czy dziecko będzie chodziło samo do szkoły, czy będzie eskortowane. Ważny jest czas noszenia – w niektórych szkołach dzieci przemieszczają się z jednego pomieszczenia do drugiego, podczas gdy w innych przebywają w tym samym pomieszczeniu przez cały dzień.

Ważne jest, aby upewnić się, że plecak, który wybierzesz dla swojego pierwszoklasisty, ma lekko amortyzowane ścianki. Powinno to pozwolić na wygodne dopasowanie go do pleców i zapewnić odpowiednią wentylację. Większość plecaków wykonana jest z oddychającej pianki. Coraz więcej modeli na rynku posiada pasy mostkowe lub biodrowe. Pomagają one zmniejszyć obciążenie kręgosłupa.

Dlaczego warto kupić tornister?

Tornister szkolny na nos-to.pl to najlepsza opcja dla kręgosłupa dziecka. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią konstrukcję. Plecy powinny być dobrze wyprofilowane i sztywne. Eksperci polecają klasyczny tornister, który jest szerszy niż wysoki i rozciąga się bardziej wzdłuż ramion niż kręgosłupa.

W sklepach można kupić tornistry, a także plecaki na kółkach. Należy zachować ostrożność przy zakupie takich produktów, ponieważ nie są one dopuszczone do użytku we wszystkich szkołach. Wynika to z faktu, że dzieci mają tendencję do noszenia tych tornistrów ze sobą po schodach, zamiast je podnosić.

Czy plecaki to dobre rozwiązanie?

Istnieje wiele opcji dotyczących plecaków dla pierwszoklasistów. Są to z pewnością najważniejsze aspekty wyboru plecaka. Jednak równie ważne jest, aby wziąć pod uwagę wielkość komór, jak długie są paski i czy są regulowane.

Idealny jest plecak z dwiema komorami. Jedna na książki i zeszyty, a druga na kanapki. W bocznej kieszeni powinna zmieścić się także butelka z wodą. Dzięki temu zmniejszy się szansa na zgubienie książek. Byłoby wspaniale, gdyby dzieci mogły przechowywać część swoich rzeczy w szkolnych szafkach. To ochroni ich kręgosłupy.

Plecak dziecięcy jest najlepszy dla małych uczniów i tych o drobnej budowie. Duża torba może spowodować, że dziecko będzie przytłoczone. Kompaktowy plecak będzie wyglądał bardziej komfortowo, gdy zostanie umieszczony na plecach. Ważne jest, aby plecak był jak najlepiej wyściełany i miał wyprofilowany kształt, który podtrzymuje kręgosłup.

Ergonomia jest najważniejsza

Nie ma znaczenia, czy szukasz tornistra czy plecaka, warto zabrać dziecko do sklepu. Warto pozwolić dziecku przymierzyć różne modele, aby mogło wybrać ten, który najbardziej mu odpowiada. Dobrze jest nie używać plastikowych części, ponieważ łatwo się łamią. Aby tornister służył przez kilka lat, lepiej kupić tornister lub plecak z elementami piankowymi lub gumowymi.

Podsumujmy: Na co zwrócić uwagę podczas zakupów plecaka?

Waga – Tornister wypełniony przyborami szkolnymi nie powinien ważyć więcej niż 15% masy ciała dziecka. Dziecko, które ma 20 kg lub mniej, nie powinno nosić więcej niż 2 kg.

Wyprofilowany – Dobrej jakości tornistry muszą mieć wyprofilowaną ramę i wyściełane plecy, które umożliwiają odpowiednią wentylację. Muszą też mieć paski, które można zapiąć wokół bioder.

Paski z szerokimi otworami są zawsze regulowane.

Materiał lekki – najlepiej wodoodporny

Elementy odblaskowe – aby dziecko widziało zarówno drogę do szkoły jak i z powrotem.

Najlepiej sztywne dno, ze stopkami. Zapobiegnie to przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza tornistra.

Pamiętaj, że wybór plecaka czy torby szkolnej przez Twoje dziecko wpłynie na jego pewność siebie. Dobrze jest wybrać model, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale i atrakcyjny wizualnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here