Wielki powrót drewnianych zabawek

0
1812
Wielki powrót drewnianych zabawek

Mogłoby się wydawać, że w XXI wieku największym zainteresowaniem dzieci będą cieszyć się interaktywne, elektroniczne zabawki. W końcu świat nie stoi w miejscu i tak, jak wiele innych gałęzi przemysłu, również rynek zabawek podąża z duchem czasu. Dzieci z kolei, coraz wcześniej proszą o danie im do zabawy nie tyle lalki czy misia, lecz smartfon. Czy warto jednak poddawać się nowym trendom? Czy ruszające się i szczekające zabawkowe pieski są najlepszym rozwiązaniem, gdy poszukujemy prezentu dla dziecka?

Powrót drewnianych zabawek

Na szczęście wraz z modą na hipsterskie gadżety i rzeczy typu vinted, do łask wracają także takie rodzaje zabawek, którymi w dzieciństwie bawili się nasi rodzice i dziadkowie. Koniki na biegunach, układanki drewniane czy zwykłe klocki budzą sentyment. W nowoczesnym wydaniu mogą stanowić nawet bardzo przyjemną dla oka ozdobę wnętrza. Tradycyjne zabawki nie poruszają się same i nie wydają dźwięków. Zachęcają przez to dzieci do uruchomienia własnej wyobraźni. Nie ulega również wątpliwości, że zabawki układanki dla dzieci pobudzają kreatywność. Dzieci szybko je akceptują i chętnie się nimi bawią.

Wpływ drewnianych układanek i zabawek na rozwój dziecka

Wielu psychologów wypowiada się pozytywnie o roli drewnianych zabawek w wychowaniu dziecka. Są one bezpieczne w użytkowaniu, a proste kształty sprawiają, że bardzo trudno je zniszczyć. Warto również zaznaczyć, że drewno jest materiałem naturalnym. Kupując zabawki wykonane z ekologicznych, naturalnych materiałów nie trzeba się przejmować, że dziecko narażone będzie na działanie szkodliwych substancji zawartych w plastiku. Warto zwrócić uwagę na pochodzenie kupowanych przez nas przedmiotów. Plastikowe, tanie zabawki najczęściej sprowadzane są z Chin. W takim przypadku nie możemy mieć pewności, że spełniają one wszystkie obowiązujące normy jakości.

Poszukując prezentu urodzinowego, warto rozważyć intelektualne układanki z drewna dla dziecka. Gwarantują one nie tylko dobrą rozrywkę, ale także bezpieczeństwo zabawy. W końcu całe poprzednie pokolenia wychowywały się na podobnych zabawkach i źle na tym nie wyszły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here