Pieluchy tetrowe

0
2234

Pieluchy tetrowe kiedyś zakładane dzieciom w cecha higienicznych, potem gotowane, prane i suszone, aby z powrotem można było z nich korzystać. Dzisiaj zostały wyparte przez pieluchy jednorazowe i bardziej służą jako przytulanka bez której ciężko jest zasnąć maluchowi. Swoje zastosowanie również znajdą jako kocyk w ciepłe i letnie dni. Coraz większa świadomość ludzi na zagrożenia występujące w naszym środowisku, zmusza nas do szukania i korzystania z rozwiązań, które kiedyś się sprawdzały, a nie powodowały tak dużego zanieczyszczenia środowiska. Dlatego tez coraz więcej rodziców sięga po pieluchy tetrowe.

Pieluchy tetrowe zalety

Pieluszki tetrowe maja szereg zalet do których należą:
– wielorazowe,

– wykonane z naturalnych tkanin,

– miękkie,

– delikatne,

– przyjemne w dotyku,

– w wielu kolorach,

– nie powodują podrażnień,

– niska cena,

– są przewiewne,

– nie powodują deformacji nóżek,

– komfortowe,

– ekologiczne,

– nie zanieczyszczają środowiska,

– bezpieczne dla dziecka,

– nie uciskają brzuszka dziecka,

– szybsze odpieluszkowanie malucha.

Pieluchy tetrowe wady

Do głównych wad pieluch tetrowych należą:

– bardzo szybko robią się mokre,

– mogą powodować odparzenia,

– trzeba je prać w wysokiej temperaturze,

– trudno jest utrzymać ją w jednym miejscu,

– łatwo zabrudzić ubranka,

– konieczność stosowania dodatkowych rzeczy, dzięki którym pielucha trzyma się w odpowiednim miejscu,

– mało ekonomiczne, ponieważ pochłaniają duże ilości energii na pranie i prasowanie.

pielucha tetrowa

Źródło zdjęcia: https://rodzinaeko.pl/tetra

Pieluchy tetrowe jak zakładać?

Zakładanie pieluch tetrowych to nie lada wyzwanie dla osób, które stosują na co dzień pieluchy jednorazowe. Pamiętać należy, że do odpowiedniego założenia potrzebne jest 2 pieluchy tetrowe. Jedna z nich powinno się złożyć po przekątnej tak aby uzyskać trójkąt, którego wierzchołek będzie na dole. Na środek trójkąt nakłada się druga pieluchę która powinna być złożona w prostokąt.

Kolejnym krokiem jest przełożenie dolnego rogu trójkąta razem z prostokątną pieluchą pomiędzy nogami dziecka, a dwie boczne części trójkąta powinny zostać związane na brzuchu dziecka tak aby się nie zsunęły. Kolejnym krokiem jest zawiązanie osłony na pieluszce – ceratki, dzięki której dolna część ubrania dziecka nie zostanie szybko przemoczona. Na rynku dostępne są również specjalne otulacze albo majteczki, które zakłada się na pieluszkę tak aby w trakcie raczkowania czy też chodzenia została ona na swoim miejscu i nie przesuwała się.

Pieluchy tetrowe jak powinno się je prać?

Pamiętajmy, że zabrudzoną albo mokrą pieluchę tetrową należy od razu przepłukać i wyprać. Pieluchy tetrowe powinno się prać w 90 stopniach Celsjusza, z dodatkiem specjalnych, delikatnych proszków do prania albo płatków mydlanych. Dobrym rozwiązaniem jest również dodanie do prania płynów do płukania, ale tylko tych które są naturalnego pochodzenia i nie powodują uczuleń na skórze dziecka.

Pieluchy tetrowe cena

Po pieluchy tetrowe warto sięgną również ze względu na ich cenę. Cena zwykłej, białej pieluszki tetrowej zaczyna się od 3,00 złotych za sztukę do 4,00 złotych. Jest to cena za pieluszkę w rozmiarze 70 na 80 cm. Jeśli chcemy kupić bardziej kolorową pieluszkę tetrową wówczas ceny zaczynają się od około 5,00 złotych za sztukę, w rozmiarze 70 na 80 cm.

Źródło: https://rodzinaeko.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here