Jak urządzić pokój dla chłopca z pomysłem?

0
2953

Stereotypowe urządzanie pokoi dla dzieci w odcieniach różu dla dziewczynek i w odcieniach koloru niebieskiego dla chłopców już dawno temu odeszło w zapomnienie, co nie oznacza, że pokój chłopca nie może być niebieski, a pokój córki – różowy.

Warto jednak wiedzieć, że jeśli stoimy przed dylematem, jak urządzić pokój dla chłopca, możliwych rozwiązań znajdziemy bardzo wiele. To wyzwanie, któremu rodzice mogą sprostać dzięki licznym inspiracjom, jakie znajdą w czasopismach, wśród domów znajomych i rodziny, a przede wszystkim w internecie. Jakie aranżacje pokoju dla chłopca warto wziąć pod uwagę?

Jaką kolorystykę wybrać w pokoju chłopca?

Jedną z kwestii, jakie mają znaczenie przy rozważaniu tego, jak urządzić pokój dla chłopca, jest wybór kolorystyki. Powiedzieliśmy już, że nie tylko kolor niebieski i wszelkie jego odcienie będą się nadawały do pokoju przeznaczonego dla synka. Aranżacje pokoju dla chłopca mogą być utrzymane w kolorystyce szarości, z wykorzystaniem koloru zielonego – od turkusowego aż po miętowy. Można też zastosować kolor biały i beżowy, który zestawimy z mocnymi akcentami kolorystycznymi, jak fiolet, czerwień, granat czy kolor żółty. Białe wnętrza powodują, że pokój wydaje się większy, niż jest w rzeczywistości. Poza tym dzięki takiej jasnej kolorystyce ścian można sprawnie zaaranżować dowolny pokój chłopca przy użyciu szeregu dodatków i akcesoriów.

Jakie meble do pokoju dla chłopca?

W zależności od tego, czy urządzamy pokój chłopca nastoletniego, czy kilkulatka lub niemowlęcia, inne meble znajdą w nim zastosowanie. Łóżeczka ze szczebelkami przeznaczone są dla maluszków, tapczaniki o długości 140-180 cm dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkół podstawowych, a pełnowymiarowe łóżka pojedyncze – dla nastolatków.

Oprócz łóżka, aranżacje pokoju dla chłopca muszą uwzględniać i inne meble – dla niemowląt komody z przewijakiem, dla uczniów biurko z dobrym oświetleniem, a dla każdego dziecka szafę na ubrania.

Aby dobrze przeanalizować, jak urządzić pokój dla chłopca, powinniśmy zastanowić się, jakie akcesoria do przechowywania w nim zastosować. Gdzie umieścić wszystkie samochody, klocki, piłki czy inne zabawki naszej pociechy? W sklepie Lamps&Company znajdziemy estetyczne kosze na zabawki czy regały, które ułatwią nam organizację przestrzeni w takim pomieszczeniu.  Podczas planowania tego, jak urządzić pokój dla chłopca, pamiętajmy, aby meble były nie tylko miłe dla oka i pasowały do kolorystyki ścian, ale i odznaczały się funkcjonalnością.

Oświetlenie w pokoju dla chłopczyka ma znaczenie

Aranżując pokój chłopca, trzeba też wybrać dobre oświetlenie. Jeśli to możliwe, dobrze by było wybrać dla dziecka pomieszczenie w domu, które jest dobrze doświetlone światłem słonecznym. Nie należy też za bardzo zasłaniać okna firankami i innymi dekoracjami. Oprócz tego trzeba się zastanowić, jakie sztuczne światło wybrać do pokoju dla chłopca. Oświetlenie musi być funkcjonalne – powinno zapewniać odpowiednie warunki do zabawy i nauki.

Potrzebne jest zwykle centralne oświetlenie górne, do tego przyda się lampa stojąca i biurkowa – na stoliku nocnym lub bezpośrednio na biurku. Takie aranżacje pokoju dla chłopca zyskają, jeśli wykorzystamy w nich nieszablonowe dekoracje, np. dywany w gwiazdki, fotele obrotowe w ulubiony przez dziecko motyw czy naklejki ścienne lub tapety dziecięce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here