Jak i kiedy skomponować wyprawkę dla dziecka?

0
1547
Jak i kiedy skomponować wyprawkę dla dziecka

Okres ciąży jest pełen niesamowitych przeżyć i nowych doświadczeń. Kiedy poraz pierwszy słyszysz bicie serduszka swojego dziecka, czujesz jego ruchy czy masz dosyć ciekawe upodobania smakowe 🙂 Chcemy przygotować dla dziecka wszystko przed jego przyjściem na świat. Korzystając z ostatnich chwil swobody, biegamy po sklepach aby skrupulatnie odhaczyć wszystkie rzeczy z listy.

Artykuły dla niemowląt cieszą się szerokim i głębokim asortymentem. Każda firma kosmetyczna ma do zaoferowania od nożyczek do paznokci, przez smoczki aż do szamponów multum produktów. Jeżeli chodzi o artykuły kąpielowe, fajnym pomysłem jest wybór jednej linii aby nie mieszać różnych składów a zaufać jednemu. I to bardzo ważne, aby kosmetyki miały odpowiednie atesty i rekomendacje.

Przyda się szampon i płyn do kąpieli 2w1, kremik do pupy, akcesoria do paznokci, grzebyczek, myjka i balsam lub oliwka do ciała. W kwestii ubranek nie popadajmy w szał, ponieważ noworodek bardzo szybko wyrasta z pierwszych ciuszków także nie musimy kupować 20 par body w rozmiarze 50, ani 15 czapeczek w rozmiarze 36. Odpowiednio wystarczy 5,6 sztuk każdego z ubranek. Należy wziąć pod uwagę to że niemowlakowi się często ulewa. No i oczywiście najważniejsza sprawa to pampersy, standardowo rozmiar „1”, bądź jeżeli dziecko ma być bardzo małe bądź urodził się jako wcześniak, to nawet niektóre marki posiadają rozmiarówkę od „0” aby temu sprostać.

Wyprawka dla niemowlaka to nie lada gratka ponieważ jeżeli chodzi o pierwsze dziecko, to nie za bardzo wiemy czego się spodziewać i co nam będzie potrzebne. Doświadczone mamy mają o wiele łatwiej, ponieważ sprawdziło im się to wcześniej i wiedzą co potrzebują, a czego nie, a jednak nieraz tak bywa, że przy kolejnym dziecku coś je zaskoczy równie jak przy pierwszym.

Należy trzymać się określonych standardów i zorganizować najpotrzebniejsze podstawowe rzeczy. Na przeróżnych „matkowych” forach, dziewczyny się żaliły, że niepotrzebnie na kupowały różnych dziwadeł, z których albo prawie w ogóle nie korzystały, albo zdarzyło im się tylko raz. Jeżeli od początku planujemy karmić piersią, koniecznie musimy zaopatrzyć się w laktator, jeżeli nie, to będzie to zbędny wydatek po prostu. Jeżeli chodzi o akcesoria dla dzieci i niemowląt, to producenci prześcigają się na wielką skalę w kolorach, kształtach, dodatkach czy popularnych motywach z bajek.

Wybór naprawdę jest przeogromny i żeby nie stracić głowy, najlepiej sobie wszystko wcześniej zaplanować i na spokojnie zamówić bądź kupić w sklepie stacjonarnym wymagane rzeczy. Możemy również wcześniej przejrzeć oferty sklepów w internecie, bądź poradzić się kogoś z rodziny/przyjaciół, którzy mają już dzieci. Znam jednak osoby, które aby „nie zapędzać”, wstrzymują się z zakupem do ostatniej chwili (czasem nawet kupują dopiero po przyjściu dziecka na świat). Czy to jest wygodne? Nie wiem sama, każdy ma inne podejście, ale ja jednak wolałam trzymać rękę na pulsie i zaopatrzyć się wcześniej. Trochę przez internet, trochę stacjonarnie. Dzięki temu mogłam spokojnie wyczekiwać tej pięknej chwili i w 100% ją przeżyć, kiedy w domu czekały rzeczy dla nowego członka rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here