Handmade dla dzieci, czyli jaki masz pomysł na prezent?

0
1924
Handmade dla dzieci, czyli jaki masz pomysł na prezent?

Czy nie wydaje Wam się, że okazja by kupić swojemu maluchowi prezent jest zawsze? Dzień dziecka, urodziny, święta, pierwszy ząbek, ukończenie przedszkola i wiele innych. Tylko co wtedy wybrać?

Tempo życia w obecnych czasach jest niezwykle szybkie. Wolimy kupować przez Internet i unikać tłumów w galeriach handlowych. W sieci znajdziemy wiele produktów handmade dla dzieci. Takie prezenty są gwarancją oryginalności. Niżej znajdzie kilka pomysłów na to, co podarować takiemu brzdącowi, w zależności od jego wieku. Zabawki te można podzielić na edukacyjne, praktyczne, rozwijające umiejętności motoryczne. Gotowi na propozycje produktów handmade dla dzieci? Zapraszamy do lektury!

Prezenty edukacyjne dla niemowlaka

Prezenty edukacyjne dla niemowlaka

Tu świetnie sprawdzą się na przykład kostki sensoryczne, posiadające szeroką gamę faktur i kolorów. Wydają różne dźwięki i pobudzają maluszka do aktywności. Ciekawski bobas chwyta je, dotyka, poznaje. Sprawia mu to na pewno ogromną radość. Można pomyśleć także o książeczkach edukacyjnych dla najmłodszych

Prezenty edukacyjne dla przedszkolaka

Tablica manipulacyjna będzie świetnym pomysłem. Taka tablica ma na celu ćwiczenie motoryki dziecka. To genialna forma treningu, kiedy np. uczysz dziecko wiązać buty. Sprawdzi się też książeczka edukacyjna, kolorowanki, większe klocki.

Prezenty edukacyjne dla przedszkolaka

Starszak i prezent edukacyjny

Puzzle drewniane to strzał w dziesiątkę. Uczą one dziecko cierpliwości, spokoju, skupienia się na jednej rzeczy. Dziecko w wieku szkolnym potrzebuje takich cech, więc puzzle z pewnością skradną jego serce.

Prezenty praktyczne dla noworodka

Może warto wziąć pod uwagę jakąś niecodzienną, ręcznie robioną zawieszkę do smoczka, śpiworek, otulacz albo kocyk. Młoda mama na pewno będzie zachwycona takim prezentem, a bobasowi będzie on zwyczajnie potrzebny.

Prezenty praktyczne dla noworodka

Praktyczny prezent dla przedszkolaka

Pościel będzie dobrym pomysłem i na pewno zachęci dziecko do spania w oddzielnym pokoju. Może mieć piękne wzory, kolory, co jeszcze bardziej wzbudzi zainteresowanie dziecka. Sprawdzi się też np. personalizowany ręcznik z wyhaftowanym imieniem, który można przykładowo zabrać ze sobą do przedszkola.

Praktyczny prezent dla przedszkolaka

Jakie inne prezenty handmade dla dzieci się sprawdzą?

Suchy basen z kulkami na pewno skradnie serce nie jednego dziecka. Można się w nim bawić, skakać, tarzać, szukać zagubionych przedmiotów i wiele więcej. Taki basen to ponadto świetna ozdoba dziecięcego pokoju. Drewniane zabawki to też super pomysł. Są bezpieczne i stanowią ciekawą, bardziej ekologiczną alternatywę dla plastiku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here