Chemia importowana – w czym tkwi fenomen?

0
1809
Chemia importowana - w czym tkwi fenomen?

Dystrybucja chemii gospodarczej to branża, która z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy. Chemia importowana w Polsce kupowana jest bardzo chętnie. Okazuje się, że produkty zagraniczne, jeśli chodzi o środki czystości, są znacznie bardziej popularne niż rodzime. Dlaczego tak się dzieje? Czy jest jakaś alternatywa? Odpowiadamy.

Chemia niemiecka i jej popularność

Z chemii importowanej zdecydowanie najpopularniejszą jest ta pochodząca z Niemiec. W Polsce mówi się o chemii niemieckiej zawsze w samych pozytywach. Czy słusznie? Chemia importowana z Niemiec nieco różni się od naszej składem. W Niemczech występują inne standardy produkcji. Stawia się tam na niską cenę połączoną z wysoką jakością. Polscy producenci często stawiają tylko na jeden z tych aspektów, przez co część klientów zawsze będzie niezadowolona.

Europe Distribution Group – dystrybutor chemii gospodarczej zaznacza, że chemia importowana może też nieco różnić się składem od naszej rodzimej. Wynika to z norm występujących w danym kraju i tamtejszej kontroli jakości. Nie oznacza to wcale, że nasze środki odznaczają się zawsze gorszym składem. W dużej mierze zależy to od producenta i jak do danych ustaleń się odnosi.

W Niemczech ten standard jest po prostu od wielu lat na wyższym poziomie. W praktyce oznacza to, że gdyby niemiecki producent chciał wyprodukować artykuł gospodarczy “po kosztach”, to tylko straciłby klientelę. Dystrybucja chemii gospodarczej w Niemczech opiera się na systemie zaufania do firmy produkującej opartego na produktach odznaczających się wyjątkową jakością.

Chemia importowana z Niemiec

Chemia angielska

Chemia importowana to nie tylko ta z Niemiec. Drugą co do popularności jest ta wywodząca się z Anglii. Brytyjczycy z kolei uznani są na rynku detergentów ze względu na swoje innowacyjne formuły. Produkty chemii gospodarczej z Wielkiej Brytanii wykorzystują najnowsze rozwiązania, które pozwalają na ich stałe ulepszanie. Zmniejszają tym samym ceny, poprawiając jednocześnie efektywność swoich środków czystości.

Proszki do prania z Anglii wykorzystywane są w zasadzie w większości Europy. Brytyjscy dystrybutorzy środków czystości dostarczają swoje produkty do wielu zachodnich krajów. Firmy te osiągnęły wielki sukces i na jego fali zbudowały wielkie imperia chemii gospodarczej. Nic więc dziwnego, że są w stanie stale ulepszać swoje produkty i wprowadzać ich nowsze wersje na rynek.

Chemia importowana z Anglii

Chemia włoska

Włosi również mogą pochwalić się sukcesem na rynku dystrybucji chemii gospodarczej. Włoskie firmy dostarczają produkty na cały świat. Swój sukces zawdzięczają niskim kosztom produkcji, które połączone z innowacyjną formułą ich detergentów zyskały sobie uznanie najpierw wielu Włochów a następnie użytkowników na całym świecie.

Cudze chwalicie…

Chociaż chemia importowana od wielu lat dominuje polski rynek, to niedługo już będziemy mogli pochwalić się własną, nowoczesną linią produktówMr. Ziggy. Artykuły tej marki są całkowicie ekologiczne. W swojej formule zawierają tylko składniki naturalnego pochodzenia. Nie można doszukać się tam niezdrowych i szkodliwych fosforanów bądź zeolitów. Dodatkowo, proszek został stworzony z myślą o alergikach i osobach z wrażliwą skórą. Został przebadany dermatologicznie i nie podrażnia skóry.

Do produkcji proszków z tej linii używane są najwyższej jakości składniki, a dodatkowo – jest on w bardzo przystępnej cenie, w porównaniu do zagranicznych alternatyw. Już niedługo rozpocznie się dystrybucja chemii gospodarczej tej marki i będziemy mogli zaopatrzyć się we środki czystości pochodzące z Polski, które jakością dorównują lub nawet i przerastają zagraniczne odpowiedniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here