Elodie Details Stockholm Stroller – recenzja wózka

0
3053
Elodie Details Stockholm Stroller - recenzja wózka

Mała lekka spacerówka to wózek idealny na wakacyjne wypady ale sprawdza się również na co dzień, gdy dziecko jest już trochę starsze i nie ma potrzeby zabierać ze sobą wszędzie dużego ciężkiego wózka. Wielu rodziców tylko czeka, aż będą mogli zamienić duży wózek na lekką poręczną i mieszczącą się w bagażniku parasolkę. Ale takie wózki także dość mocno różnią się od siebie – wielkością kół czy koszyka, poziomem rozkładania oparcia, rozmiarem czy też wagą.

Nasz wybór padł tym razem na wózek Elodie Details Stockholm Stroller. Przeczytajcie recenzję stworzoną na bazie opinii mam, które miały okazję wozić w nim swoje maluchy.

Stabilny i wygodny dla rodziców i dziecka

Wózek Stockholm Stroller bardzo wygodnie się prowadzi. Posiada dość duże sprawne koła, które radzą sobie na każdej powierzchni. Nieco hałasują na większych nierównościach, ale ich 16 centymetrowa średnica zapewnia duży komfort prowadzącemu w każdych warunkach.

Wózek Elodie Details jest bardzo wygodny w obsłudze. Siedzisko rozkłada się łatwo i szybko. Dzięki pomysłowemu machanizmowi z tyłu wózka, można to zrobić jedną ręka. Ogromną zaletą tego wózka jest oparcie, które rozkłada się do pozycji prawie płaskiej. Ponadto Wózek Elodie Details jest szeroki. Te dwie cechy sprawiają, że kiedy dziecko zaśnie, może wygodnie położyć się na brzuchu i na boku. Również zimą, maluch otulony w śpiworek czy kocyk, wciąż ma miejsce na swobodne ruchy.

Do łatwej obsługi warto zaliczyć też podnóżek, który można regulować w prosty sposób, za pomocą przycisków  znajdujących się po bokach.

Bezpieczeństwo i ochrona

Wózek posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Ich regulacja nie przysparza większego problemu. Do zapięcia nie trzeba precyzyjnie dopasowywać klemer, a to przyspiesza czynności, gdy dziecko wierci się w wózku.

W kwestii bezpieczeństwa warto wspomnieć, iż wózek Stockholm Stroller nie posiada pałąka zabezpieczającego. Nie wolno zatem nigdy zapominać o zapięciu pasów, bo dziecko łatwo może wypaść, lekko się nachylając.

Ogromną zaletą wózka Elodie Details Stockholm Stroller jest rozbudowany daszek przeciwsłoneczny. Można rozłożyć go w taki sposób, by przysłonił niemal całe dziecko. Przydaje się zarówno w słoneczne jak i wietrzne czy deszczowe chwile. Aby w pełni rozłożyć daszek, jedną ręką wystarczy odsunąć specjalny suwak, niestety z jego zapinaniem już nie idzie już tak łatwo, choć to oczywiście nie stanowi to dużej przeszkody.

Waga wózka

Waga wózka nie jest jego największą zaletą. To około 8,5 kg. Dla drobniejszych osób, noszenie go nie będzie zatem zbyt komfortowe, ale jeśli podnoszony jest tylko po to by włożyć go do bagażnika, to nikt nie powinien odczuwać dyskomfortu.  Wózek szybko i łatwo składa się wzdłuż, a po złożeniu jest bardzo poręczny i wygodny w transporcie.

Elegancja i styl

Atutem wózka Elodie Details są bardzo eleganckie wykończenia i dbałość o szczegóły – ma skórzane rączki, praktyczną kieszonkę na drobiazgi ze starannym wykończeniem, czy duży kosz na zakupy. Minusem kosza jest to, że przy całkowicie rozłożonym oparciu trudno się do niego dostać.

Solidne wykonanie, dbałość o szczegóły i bardzo oryginalny design mocno wyróżniają wózek  Stockholm Stroller spośród innych parasolek dostępnych na rynku. Wózek możesz obejrzeć i zakupić także przez Internet, na przykład w sklepie bobomio.pl. A jeśli zainteresowała Was sama marka Elodie Detalis, to z asortymentem tego producenta możecie zapoznać się na stronie: https://bobomio.pl/elodie-details

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here