Czemu warto kupić dziecku drewniany domem dla lalek?

0
1673

Jeśli nie wiesz jaki prezent powinieneś kupić swojemu dziecku, to może właśnie warto zastanowić się nad tym, czy nie powinien to być drewniany domek dla lalek? Jest to zabawka tak uniwersalna i tak korzystna podczas dłuższej zabawy, że każda dziewczynka powinna mieć z nim styczność. To właśnie taki domek może okazać się najlepszym narzędziem do rozwijania wyobraźni u dziecka i nauki podstawowych reakcji emocjonalnych. Dlatego warto zastanowić się, czy twoje dziecko również nie powinno bawić się w ten sposób.

Co drewniany domek dla lalek wnosi w życie dziecka?

  • Rozwój wyobraźni – to właśnie dzięki najprostszym zabawkom, dziecko rozwija swoje umiejętności kreatywności czy też wyobraźni. Dostając drewniany domek dla lalek i lalkę, dziecko tworzy obraz całej rodziny, prowadzi dialogi, wymyśla różne sytuacje i itd. To właśnie taka zabawa wyzwala w dziecku największe pokłady wyobraźni i kreatywnego myślenia. W przypadku gdy zabawka jest interaktywna, czy po prostu podczas oglądania bajek, dziecko dostaje takie rzeczy na tacy, nie ma konieczności angażować w to zbyt skomplikowanych procesów myślowych.
  • Progres inteligencji emocjonalnej – to właśnie podczas takich zabaw w dom, w domku dla lalek, dziecko próbuje naśladować rodzinne sytuacje, ucząc się jak powinno się zachować, czy jak działać w społeczeństwie. Dzięki takim zachowaniom buduje się u dziecka zalążek inteligencji emocjonalnej i umiejętności życia w społeczeństwie.
  • Poprawa umiejętności sensorycznych – zawsze zabawa wymagająca poruszania się, przesuwania zabawek, czy nawet drobnych ruchów, pobudza te miejsca w mózgu odpowiedzialne za rozwój motoryczno- sensoryczny.

Jaki drewniany domek dla lalek kupić córce?

Przy zakupie drewnianego domku dla lalek dla swojej córki, warto jednak zastanowić się jaki powinien on być. Nie każdy bowiem drewniany domek dla lalek jest dobrym pomysłem dla rozwoju dziecka, gdyż zdarzają się modele, które mogą tworzyć niezdrowy obraz domu dla dziecka, lub być wypełnione elementami nawiązującymi do nieprawidłowych modeli rodzinnych. Im mniej w takim domku się znajduje, tym lepiej.

Najlepszym pomysłem jest pozwolić dziecku na uzupełnianie takiego domku kolejnymi meblami. Powinny one być podobnie jak domek, z drewna, lub przynajmniej z innych ekologicznych surowców. Wówczas dziecko uczy się również dobrego podejścia do ekologii, a sama zabawka jest dużo trwalsza. W przypadku plastiku, zabawka szybko się psuje lub traci swoje właściwości. W przypadku drewna nie ma to miejsca. Zabawka jest trwała i może służyć do zabawy całym pokoleniom.

To właśnie taki drewniany domek może być przekazywany kolejnym pokoleniom, i z czasem stać się rodzinną pamiątką. Po dziś dzień takie domki dla lalek z drewna są przechowywane w wielu domach i zachowane jako najważniejsza rodzinna pamiątka. Same zabytkowe domki sięgają ogromnych kwot wartości na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here