Zdobywcy Wiedzy, czyli nauka przez zabawę

0
3872
Zdobywcy Wiedzy, czyli nauka przez zabawę

Ignacy Krasicki bawiąc uczył. To samo robi nowoczesna platforma edukacyjna Zdobywcy Wiedzy. Jej twórcy połączyli w jednym miejscu interesującą wiedzę, multimedialność oraz grywalizację. Dzięki temu powstało wyjątkowe miejsce do nauki. I do zabawy – dostępne pod adresem https://zdobywcywiedzy.pl.

Kim są Zdobywcy Wiedzy?

z1Mówiąc najprościej, osobami, którym zależy na tym, aby przekazywanie wiedzy dzieciom było ciekawe, rozwijało myślenie, uczyło dobrze pojętej rywalizacji, sprawiało frajdę i odpowiadało potrzebom współczesnego świata. Stąd postawienie na wykorzystanie multimediów oraz mechanizmów grywalizacji, stosowanej na każdym etapie edukacji.

Zdobywcy Wiedzy to także strona internetowa, znajdująca się pod adresem zdobywcywiedzy.pl. Platforma skierowana jest do dzieci na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Obejmuje wiedzę z języka polskiego, matematyki, przyrody i języka angielskiego. Skierowana jest także do rodziców i nauczycieli, jako narzędzie wspierające naukę.

Co wchodzi w skład platformy?

z2Na platformie można skorzystać z ponad 10 000 gier, quizów i testów. Dostępne mogą być według uznania, na komputerze PC, laptopie, tablecie i smartfonie. Dzięki Zdobywcom Wiedzy dzieci poza zdobywaniem cennej wiedzy w atmosferze zabawy szybciej i lepiej uczą się korzystania z multimediów oraz komputerów i urządzeń mobilnych. Obsługa platformy jest bardzo łatwa, intuicyjna, nie będzie sprawiać korzystającym żadnych problemów.

Zabawa i grywalizacja w nauce

z3Dziecko jest bardziej zmotywowane do nauki, jeśli ma ona charakter zabawy i połączona jest z rywalizacją z rówieśnikami. Zdając sobie z tego sprawę, twórcy Zdobywców Wiedzy zastosowali na platformie mechanizmy grywalizacji. Są tu rankingi (tygodniowe, miesięczne, ogólne, przedmiotowe) i odznaki za szczególne osiągnięcia, można zostać superbohaterem.

Jeśli twoja pociecha do tej pory niezbyt chętnie siadała do nauki, jej nastawienie może się zmienić, jeżeli przyjdzie jej rywalizować z rówieśnikami o poprawienie wyników, na przykład, z języka angielskiego, nie sądzisz? Nie wspominając już o tym, że korzystanie ze Zdobywców Wiedzy uczy dziecko samodzielności.

Jak zdobyć wiedzę u Zdobywców Wiedzy?

z4Żeby można było korzystać z interesujących zasobów platformy, rodzice muszą zacząć od utworzenia na niej konta, a następnie zarejestrowania je na jedno, dwoje lub kilkoro dzieci. Dostępne są trzy opcje: miesięczna, sześciomiesięczna i roczna. Przy pierwszej koszt dla jednego, dwojga lub trojga dzieci wynosi 20 zł na każde dziecko. Opcja sześciomiesięczna to mniejsze wydatki – 15 zł za jedno, 13 zł za dwoje i 11 złotych miesięcznie za każde dziecko. Przy dostępie na rok za jedno, dwoje i troje dzieci zapłacimy odpowiednio 10, 9 i 8 złotych miesięcznie za każde dziecko.

Wszystkie materiały dostępne na platformie są zgodne z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej! Co więcej? Rodzice i nauczyciele mogą kontrolować postępy dzieci kilkoma kliknięciami oraz zadawać im ćwiczenia do wykonania. Łatwo jest też analizować wyniki uczniów. Nauczyciele korzystający z platformy mają możliwość organizowania konkursów dla dzieci. Wspaniała zabawa, za bardzo przystępną cenę, doskonale przystająca do współczesnych realiów edukacyjnych technologicznych.

Zobacz trailer Zdobywców Wiedzy pod tym adresem – https://www.youtube.com/watch?v=mI1nT4E9grU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here