Wyprawka dla noworodka – co zabrać ze sobą do szpitala?

0
2460
Wyprawka dla noworodka – co zabrać ze sobą do szpitala?

Torbę z wyprawką dla noworodka do szpitala należy spakować trzy tygodnie przed planowanym porodem. W pierwszych dniach życia dziecka każdej mamie przydadzą się pieluszki, ubranka, a także podstawowe kosmetyki do pielęgnacji niemowlaka: mydełko, nawilżane chusteczki oraz oliwka natłuszczająca.

Kilka tygodni przed wyznaczoną datą porodu należy spakować dwie torby: jedną z rzeczami dla mamy, drugą dla dziecka. Pozwoli to na komfortowe oczekiwanie na pojawienie się na świecie nowego członka rodziny.

Pieluszki dla noworodka do szpitala

Na liście rzeczy dla noworodka na pierwszym miejscu powinny znaleźć się pieluszki, które odpowiadają potrzebom nowonarodzonego dziecka. Najlepiej zaufać marce, która ma rekomendację Instytutu Matki i Dziecka. Dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na pieluchy Pampers, które występują w dwóch rodzajach: Active Baby i Premium Care. Pierwsze z nich równomiernie rozprowadzają wilgoć i wykonane są z materiału, przepuszczającego powietrze. Natomiast pieluszki Pampers Premium Care są bardziej chłonne, przez co zapewniają większy komfort noszenia. Do szpitala należy spakować ok. 10-20 sztuk takich pieluszek.

Ubranka dla niemowlaka w wyprawce do szpitala

Ubranka dla nowonarodzonego dziecka, zaraz po pieluchach, są podstawowym elementem wyprawki. Niektóre szpitale oferują ciuszki dla niemowlaków, jednak na wszelki wypadek warto się przygotować. Na takiej liście powinno znaleźć się po kilka sztuk:

  • bawełnianych body,
  • śpioszków,
  • kaftaników,
  • czapeczek,
  • rękawiczek,
  • skarpetek.

Dobrze zabrać także ręcznik dla niemowlaka, wykonany z materiału, który nie podrażni jego skóry. Ponadto w wyprawce do szpitala powinien znaleźć się również rożek, w który będzie można owinąć dziecko podczas wpisu ze szpitala.

Kosmetyki dla noworodka

W torbie z rzeczami dla dziecka powinny znaleźć się również podstawowe kosmetyki do pielęgnacji wrażliwej skóry niemowlaka. Najlepiej, jeśli będą to produkty przeznaczone dla nowonarodzonych dzieci. Na liście powinien znaleźć się delikatny płyn do kąpieli lub bezzapachowe mydełko. Dobrze jest zabrać również ze sobą oliwkę natłuszczającą lub krem ochronny. Niezbędne mogą okazać się także chusteczki nawilżające, które szczególnie przydadzą się przy przebieraniu dziecka.

Ewa Zwolak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here