Zdalnie sterowany samochód RC – jak go wybrać i co warto wiedzieć przed zakupem?

0
2177
Zdalnie sterowany samochód RC – jak go wybrać i co warto wiedzieć przed zakupem?

Sterowane samochody to rewelacyjna zabawa nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców, zwłaszcza ojców. W końcu w ich czasach nie było dostępu do zabawek tego typu, nic więc dziwnego, że z jednej strony są dla nich cały czas frajdą, z drugiej zaś – chcą zapewnić doskonałą rozrywkę swoim synom. Jak jednak wybrać najbardziej odpowiedni samochód sterowany RC i co warto wiedzieć przed zakupem?

Przed zakupem warto sprawdzić, jak właściwie prezentują się modele samochodów zdalnie sterowanych i w czym możemy wybierać. Można to zrobić m.in. na stornie internetowej sklepu Zabawki-Gry.pl – mają naprawdę duży wybór, a same ceny prezentują się znakomicie. Te ostatnie mogą w niektórych przypadkach wydać się wysokie, jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku występują profesjonalne samochody zdalnie sterowane, niezwykle wysokiej jakości, która to przekłada się na ich cenę. Są to jednak propozycje dla dorosłych pasjonatów – na nich nie będziemy się dzisiaj skupiać.

Naszym zdaniem zdalnie sterowane samochody dla dzieci, które dostarczą im naprawdę masę frajdy, można kupić w cenie już kilkudziesięciu złotych. Oczywiście, jeżeli chcemy postawić na zabawkę wyższej jakości, powinniśmy liczyć się z tym, że cena przekroczy 100 zł, jednak w jednym i drugim przypadku nie są to ceny wysokie.

Zanim jednak przejdziemy do zakupów, powinniśmy dowiedzieć się o samochodach RC kilku faktów.

Skala, w której został wykonany samochód

Samochody, którymi bawią się nasze pociechy, są podobne do oryginałów i wykonane właśnie w odpowiedniej do nich skali. Będzie nas ona też informować o tym, czy dany pojazd może np. nadawać się do zabawy na świeżym powietrzu, czy też nie. Im mniejszy pojazd, tym jest to trudniejsze, ponieważ często nie radzi sobie on z nierównościami, które można tam spotkać. Zazwyczaj, decydując się na modele samochodów dla dzieci, spotykamy się ze skalą 1:43 lub 1:30, jednak można też trafić na propozycje znacznie większe, sięgające nawet skali 1:10. Zazwyczaj im większy pojazd, tym wyższa jest jego cena. Jeżeli zakładamy, że pojazd będzie wykorzystywany w domu lub na innych równych powierzchniach, skala 1:43 lub 1:30 będzie w zupełności wystarczająca.

Zasilanie 

Decydując się na zakup konkretnego samochodu, możemy wybrać, czy będzie on zasilany bateriami, czy za pomocą akumulatora. Obie wersje mają swoje plusy. W przypadku baterii będziemy musieli je regularnie wymieniać lub też możemy zdecydować się na tzw. akumulatorki, które można lądować w warunkach domowych. Akumulatorków lub baterii możemy mieć jednak więcej, niż jeden komplet, dlatego możemy je szybko wymieć na naładowane/działające, jeżeli zajdzie taka potrzeba. W przypadku akumulatorów w samochodach często mamy tylko jeden (i nie zawsze jest opcja jego wymiany czy dokupienia drugiego), dlatego, jeżeli samochód się rozładuje, będziemy musieli poczekać, aż naładuje się ponownie. Plus jest jednak taki, że nie musimy inwestować w baterie lub ładowane akumulatorki wraz ze specjalnymi ładowarkami.

Zasięg, prędkość, sterowanie

Zanim zakupimy konkretny model samochodu, warto sprawdzić, jak prezentuje się jego zasięg. To odległość, na jaką pojazd może odjechać od pilota sterującego. W przypadku samochodów za około 100 zł odległość ta zazwyczaj nie przekracza 10 m, im ona jednak większą, tym lepiej dla osób, które samochodem będą się bawić. Warto również zwrócić uwagę na prędkość samochodu, która podaje część producentów. Często wynosi około 7-9 km/h. I tym razem, im jest ona większa, tym większa frajda dla osób korzystających z samochodu zdalnie sterowanego. Sterowanie odbywa się za pomocą specjalnego pilota, którego kształty często przypominają kierownicę. Warto zwrócić uwagę, czy będzie on wygodny dla osoby sterującej (w przypadku małych dzieci bardzo znacząca jest wielkość kontrolera – nie może on być za duży!). Często spektakularny wygląd nie jest najważniejszy. Jeżeli mamy taką opcję, warto chwycić kontroler i sprawdzić, czy jest on wygodny lub odpowiednio prosty, jeżeli zabawka przeznaczona jest do małego chłopca.

Jakość

Warto zwrócić na nią uwagę zarówno w przypadku samego modelu samochodu, jak i w przypadku kontrolera. Nie ma co ukrywać, że zabawki tego typu często uderzają w inne przedmioty czy ściany, zdarza im się również spadać z wysokości czy przewracać. Dzieci uwielbiają czasem niemal ekstremalną zabawę samochodami RC, dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę na spasowanie i jakość plastików, z których model jest wykonany. Sam kontroler również zapewne będzie intensywnie wykorzystywany, a będzie on narażony na upadki czy mocne ściśnienia. Warto sprawdzić, czy wykonany jest z twardego plastiku, a elementy są dobrze spasowane oraz, czy nic nie trzeszczy podczas jego uciskania.

Jeżeli poszukujecie samochodów zdalnie sterowanych, zapraszamy na stronę internetową Zabawki-Gry.pl – znajdziecie tam ogrom wspaniałych zabawek, wśród których są również modele RC. Jak już wspominaliśmy, ceny naprawdę okazyjne, dlatego jesteśmy pewni, że wśród nich uda Wam się znaleźć model, które zadowolą chłopca, któremu chcecie sprawić tak wspaniałą zabawkę.

Samochody na pilota

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here