Zabawki magnetyczne jako gwarancja rozwoju kreatywności dziecka

0
1234
Zabawki magnetyczne

Dla małych dzieci zabawa jest pierwszym poważnym krokiem w procesie odkrywania świata. Z tego względu warto podsuwać im takie elementy, które świetnie stymulują rozwój mózgu, a także skutecznie kształtują wyobraźnię. Doskonałym przykładem są puzzle i inne zabawki magnetyczne, opracowane w taki sposób, aby zapewniać maluchom optymalny trening umysłowy oraz wpływać na rozwijanie umiejętności abstrakcyjnego myślenia. Ich ogromną zaletą jest to, że aktywują obie półkule jednocześnie.

Prawdziwa magia przyciągania

Najbardziej popularnymi zabawkami z omawianej kategorii są puzzle, które różnią się od zwykłych wbudowanymi magnesami. Dzięki temu można je bez problemu układać nie tylko na poziomych powierzchniach płaskich, ale też choćby na lodówce czy pralce, co w znacznym stopniu zwiększa frajdę. Tego rodzaju zabawki magnetyczne z pewnością zaciekawią naszego malucha, a co najważniejsze pozwolą mu lepiej zrozumieć zjawisko przyciągania oraz odpychania. Nadają się przede wszystkim dla najmłodszych użytkowników – głównie z powodu niskiego poziomu skomplikowania. Starsze dzieciaki mogą natomiast z powodzeniem korzystać z bardziej zaawansowanych układanek edukacyjnych. Mowa tutaj np. o zabawkach magnetycznych w postaci cyfr i liter, które są przeznaczone do układania na specjalnej tablicy wykonanej z miękkiej pianki. Dzięki nim przedszkolaki doskonale ćwiczą umiejętności w zakresie liczenia, pisania oraz czytania, gdyż poznają alfabet i podstawowe zasady matematyki.

Rozwiązań jest mnóstwo

Zabawki magnetyczne dostępne na rynku są zróżnicowane pod względem konstrukcyjnym, więc można je idealnie dobrać do wieku dziecka. Dla najmłodszych godne polecenia są nie tylko wspomniane już puzzle, ale również trójwymiarowe zwierzątka przeznaczone do składania na makietach – m.in. lwy, antylopy, słonie, krokodyle i pieski. Zebranie ich wszystkich pozwoli maluchowi na stworzenie mini zoo z prawdziwego zdarzenia, co przełoży się na wielogodzinną zabawę. Na uwagę zasługują też figury geometryczne służące do składania obiektów o konkretnych kształtach, gry w kółko i krzyżyk wspierające zdolność koncentracji, a także wędki umożliwiające łowienie plastikowych rybek. W przypadku tych ostatnich zabawek magnetycznych dziecko może z sukcesami popracować nad zręcznością oraz zdolnościami czysto manualnymi. Stosunkowo popularne są ponadto namagnesowane klocki przeznaczone do tworzenia niezwykłych budowli, rozmaitych postaci (np. z bajek) i pojazdów (samolotów, statków, samochodów, traktorów, wozów strażackich itp.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here