Wygodne komplety do wózka dziecięcego – co warto kupić?

0
2771

Małe dzieci spędzają w wózku dość dużo czasu podczas spacerów czy podróży. Właśnie dlatego warto pomyśleć o zakupieniu specjalnego kompletu do wózka jako elementu wyprawki. Na co warto się zdecydować?

Gdy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa „komplety do wózka”, od razu możemy zobaczyć, że asortyment jest bardzo szeroki. Znajdziemy komplety kosztujące zarówno po kilkadziesiąt, jak i kilkaset złotych, przeznaczone do wózków z gondolą oraz do spacerówek, dla dziewczynek i dla chłopców. Jeżeli nie wiesz dokładnie, co warto wybrać, sprawdź nasz krótki poradnik!

Z czego powinien składać się komplet do wózka?

Komplety przeznaczone do wózków dziecięcych najczęściej są dwuelementowe. Składają się z poduszki oraz z kołderki, najczęściej w wymiarze około 75 x 75 centymetrów. Kołderka może służyć do przykrycia dziecka w trakcie snu, może być też używana jako podkład czy jako kocyk do zabawy na trawie.

Kołderki i poduszki najczęściej są nierozbieralne, czyli nie można ściągnąć z nich poszewek i wyprać. Możemy jednak bez problemu prać je w pralce, aby były świeże i czyste.

Czasami możemy też znaleźć komplety do wózka z dodatkowymi elementami, na przykład prześcieradłem czy z zabawkami wykonanymi z tego samego materiału.

Z jakiego materiału powinien być wykonany komplet do łóżka?

Najczęściej spotykamy się z kompletami wykonanymi z bawełny. Jest to miły w dotyku, naturalny materiał, który nie podrażnia skóry. Bawełna jest również łatwa w utrzymaniu w czystości. Drugi często spotykany materiał to polar typu minky, który jest wyjątkowo mięciutki oraz ciepły, dlatego takie komplety do wózka najlepiej sprawdzają się na nieco chłodniejsze dni.

Jako wypełnienie kołderek i poduszek stosuje się włókninę. Warto zwrócić uwagę, czy włóknina posiada odpowiednie atesty i jest hipoalergiczna.

Niektóre komplety do wózka są również dekorowane, na przykład mają hafty lub dodatkowe falbanki. Dzięki wielu ciekawym modelom do wyboru będziemy mogli dopasować je indywidualnie do wózka, aby stworzyć przepiękny komplet!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here