Wspólne zabawy z dzieckiem – pomysły na gry rodzinne

0
1721
Wspólne zabawy z dzieckiem – pomysły na gry rodzinne

Gdy pod koniec tygodnia cała rodzina może spotkać się w komplecie, warto zebrać wszystkich domowników i spędzić wspólnie radosne chwile. Jednym z pomysłów spędzenia czasu wolnego dzieci wraz z rodzicami są oczywiście gry i zabawy. Dzieci uwielbiają spędzać wolne chwile z rodzicami, zwłaszcza gdy cały ten czas jest poświęcony dziecięcej rozrywce. Jednak bardzo często okazuje się, że wiele gier rodzinnych dostarcza niesamowitej rozrywki nie tylko samym maluchom, ale i tym najstarszym graczom. W dzisiejszym wpisie dowiecie się o kilku grach, które świetnie sprawdzą się na urozmaicenie wolnego czasu zarówno dla najmłodszych, jak i dla rodziców.

Gry planszowe

Stare, wszystkim znane gry planszowe wcale nie muszą być nudne. Producenci oraz pomysłodawcy dziecięcych gier stale wymyślają to nowe zabawy, które stanowią również świetną rozrywkę dla najstarszych. Sklep z zabawkami to miejsce, gdzie znaleźć można planszówki specjalnie skonstruowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oprócz świetnej zabawy, gry planszowe zapewniają również rozwój poprzez naukę cyfr, liter czy edukacyjnych obrazków. Oprócz planszówek edukacyjnych znaleźć można gry zespołowe, które świetnie rozwijają komunikację pomiędzy uczestnikami gry oraz umiejętność pracy w grupie.

Gry konstrukcyjne

Sklep z zabawkami oferuje również gry, które polegają na wspólnej budowie oraz konstruowaniu określonych rzeczy. Często w sklepie wspólnie z dziećmi można wybrać obiekt, który chce się wspólnie zbudować. Mogą być to wieże, zamki, mosty czy też tor jazdy dla kolejki. Taka forma zabawy świetnie wpływa na rozwój dziecięcej wyobraźni, rozszerza umiejętności manualne oraz współpracę w grupie, a dla najstarszych zapewnia odpoczynek od codziennych prac oraz obowiązków. Gry konstrukcyjne mogą składać się z takich elementów jak klocki lego, drewniane elementy, czy też w przypadku najmłodszych dzieci mogą być to klocki wykonane z materiału typu pianka.

Czas spędzony aktywnie

Czy aby pobawić się z najmłodszymi za wszelką cenę musimy mieć najnowsze gry oraz zabawki? Oczywiście, że nie! Najlepszą zabawą często okazuje się nasza bujna wyobraźnia. Jeśli zatem nie jesteście fanami wspólnego siedzenia przy stole polecamy wspólne wycieczki rowerowe, gry w podchody czy grę w chowanego. Jeśli lubicie aktywne spędzanie czasu z maluchami oraz posiadacie miejsce na swobodny ruch na dworze, stwórzcie wspólny tor z przeszkodami, gdzie grupy mogą walczyć o ustaloną nagrodę. Dzieciaki uwielbiają rywalizacje! Tor przeszkód może składać się z rozmaitych przedmiotów, przy jego tworzeniu ogranicza Was jedynie Wasza wyobraźnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here