Peeling kawitacyjny – urządzenie

0
2471
Peeling kawitacyjny urządzenie

Jest to zabieg polegający na usuwaniu martwych komórek znajdujących się w naskórku. Urządzenie stosowane do przeprowadzenia zabiegu jest niewielkie właściwie w formie pilota. Posiada srebrną łopatkę, którą pod odpowiednim kątem przykładamy do nawilżonej twarzy. Twarz musi być nawilżona za pomocą płynów micelarnych bądź po prostu zwykłej wody. Wibrujące urządzenie w momencie w którym wchodzi w reakcję z wodą wytwarza bąbelki czyli mikropęcherzyki.

Peeling kawitacyjny

Rozbijające się mikropęcherzyki sprawiają, że zrogowaciały naskórek zostaje zlikwidowany. Zabieg jest polecany przez wielu kosmetologów ponieważ, czyści skórę z bakterii i wstrzymuje ich rozwój, ponadto dotlenia i odbudowuje skórę, przez co staje się ona gładka i jędrna. Zaleca się stosowanie zabiegu u osób, które mają problem z liczną ilością sebum, kawitacja wstrzymuje jej namnażanie co skutkuje niwelacją świecącej skóry, czyli problemem wielu kobiet. Podczas zabiegu dochodzi do rozszerzenia naczynek krwionośnych, w skutek czego skóra staje się bardziej odżywiona.

Czas na peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny jest to jeden z najczęściej proponowanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Sam zabieg jest bezbolesny i krótki gdyż trwa około 20 minut. Przed przystąpieniem do jego wykonania konieczny jest demakijaż, po jego wykonaniu zaleca się przeprowadzenie sonoforezy bądź po prostu maski algowej (najlepiej wykonać jedno i drugie).

Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Zaleca się go wykonywać latem, gdyż pękające bąbelki w ciepłe dni są miłym relaksem dla ciepłej i wysuszonej skóry. Zabieg należy wykonywać regularnie, przynajmniej raz w miesiącu. Peeling kawitacyjny jest łatwym zabiegiem, który bez problemu przeprowadzimy samodzielnie w domu.

Wskazania i przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

Zabieg kierowany jest przede wszystkim dla ludzi, którzy są posiadaczami suchej cery, z podatnością na przebarwienia.

Zakazuje się stosowania zabiegu u osób które są w ciąży, karmią piersią, u których zdiagnozowano bądź podejrzewa się nowotwór. Ponadto nie powinno się go stosować u ludzi z rozrusznikiem serca jak również u osób posiadających stały aparat nazębny.

Zabieg peelingu na innych częściach ciała

Kobiety przywiązują ogromną wagę do wyglądu, skupiają się w dużej mierze na twarzy. Jednakże warto pamiętać, że skóra jest to największy narząd człowieka i jego stan może być różny. Sprzęt do peelingu kawitacyjnego jest to małe urządzenie, które umożliwia przeprowadzenie zabiegu nie tylko w okolicach twarzy i dekoltu. Można użyć go również na innych częściach ciała.

Jest to doskonałe urządzenie, które można spokojnie użyć na udach, łydkach czy choćby brzuchu. Nie istnieją przeciwwskazania do wybierania miejsca zabiegu. Zabieg peelingu kawitacyjnego użyty na nogach sprawi, że staną się one delikatniejsze i milsze w dotyku. Pozbywając się złuszczonego starego naskórka można pokusić się również do przeprowadzenia zabiegu sonoforezy z użyciem odpowiednich kremów np. antycellulitowych przyśpieszy to działanie kremu bądź serum.

Użycie sprzętu na innych częściach ciała niż twarz na pewno będzie trwało dłużej (ze względu na ilość obszaru). Częste i regularne zabiegi sprawią, że efekty będą trwalsze i bardziej widoczne gołym okiem. Ponadto cena zabiegu w porównaniu z innymi zabiegami o podobnym działaniu jest bardzo zachęcająca.

Źródło: http://medikapoland.pl/pl/3-aparatura-medika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here