Wózek spacerowy na trudny teren

0
2722
Wózek spacerowy na trudny teren

Spacer to obowiązkowy punkt na codziennej liście rzeczy „To do” rodzica każdego małego dziecka. Jego nieodzownym towarzyszem staje się wtedy spacerowy wózek, w którym podróżuje malec. W zależności od tego, na jaki model padnie wybór, możemy liczyć na duży komfort jazdy albo borykać się po drodze z wieloma problemami. O ile bowiem poruszanie się po mieście równymi chodnikami nie sprawia zazwyczaj wielu kłopotów, o tyle przemieszczanie się poza miastem, po drogach leśnych, gruntowych i kamienistych może być bardzo trudne.

Rodzice – niezależnie od miejsca zamieszkania – będą potrzebować wózka spacerowego, który zapewni im komfort prowadzenia podczas spaceru, a dziecku wygodę w czasie jazdy. Jeżeli spacery ograniczają się do miejsc o równej nawierzchni, wybór wózka nie jest dużym problemem. Jeśli jednak koniecznością staje się pokonywanie wyboistych ścieżek z wieloma przeszkodami, może stanowić spore wyzwanie.

Jakie koła powinien mieć wózek?

Wybierając spacerówkę na trudny teren, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego koła. Jeśli rodzice zdecydują się na model z dużymi kołami, pokonywanie wyboistych, kamienistych i piaszczystych dróg stanienie się znaczne łatwiejsze. Ważna jest jednak nie tylko wielkość, ale również materiał, z jakiego zostały wykonane. Dużą popularnością – ze względu na amortyzację, jaką są w stanie zapewnić dziecku podczas jazdy i wygodę prowadzenia po nierównej nawierzchni dla rodziców – cieszą się koła gumowe z bieżnikiem. Do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze, czy będą to koła pompowane (które niestety sprawiają, że wózek staje się znacznie cięższy), czy może gumowe koła z komorami powietrznymi (lżejsze i zapewniające równie dobry komfort jazdy).

W asortymencie sklepu Wozki-Foteliki.pl rodzice znajdą zarówno spacerówki czterokołowe, jak i cieszące się w ostatnich latach sporym zainteresowaniem trójkołowce. Zaletą tych ostatnich jest stabilne prowadzenie wózka nawet wtedy, gdy poruszamy się po nierównym terenie. Wózki trójkołowe to doskonały wybór dla osób aktywnych, które często poruszają się na trudnym terenie.

Inne kwestie, na które warto zwrócić uwagę

Może się zdarzyć, że na leśnej ścieżce trzeba będzie przenieść wózek przez przeszkodę. Wtedy bardziej od rodzaju kół liczy się taka cecha, jak ciężar wózka. Wszelkiego rodzaju dodatkowe akcesoria mogą dokładać mu kilogramów. Na wagę wpływa również rodzaj kół oraz materiał, z którego wykonano stelaż. Decydując się na konkretny model, pamiętajmy, że w terenie najczęściej wózek będziemy przenosić z malcem w środku. A to oznacza kolejnych kilka kilogramów do podniesienia.

Przy wyborze wózka warto też zwrócić uwagę na to, czy model został wyposażony w funkcjonalną blokadę kół. Ważna jest zarówno jej niezawodność, jak i wygoda dla rodzica. Dlatego dobrze, jeśli system blokujący nie wymaga schylania się, a najlepiej, jeśli umożliwia jednoczesną blokadę obu kół.

Nierówny, wyboisty teren nie musi być przeszkodą w codziennych spacerach. Nie powinien też ograniczać rodzicom możliwości podróżowania do miejsc, w których chętnie wypoczywali przed narodzinami dziecka. Dlatego producenci dziecięcych wózków dokładają starań, by umożliwić im pokonywanie trudnych piaszczystych czy łąkowych ścieżek, kamienistych dróg i leśnych duktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here