Wakacje z dziećmi

0
1752
Wakacje z dziećmi

Wszystkie dzieci marzą o wyjazdach na wakacje, by potem móc długo wspominać nowo poznane miejsca, kolegów i przeżyte przygody. Niektóre z nich cieszą się na myśl, iż będą mogły robić to samodzielnie, wyjeżdżając na kolonie. Inne wolą odkrywać nieznane dotąd zakątki Polski w towarzystwie rodziców i rodzeństwa. Jeśli Twoje dzieci należą do tej drugiej grupy albo Ty sam nie chciałbyś ich wypuszczać w nieznane, mamy dla Ciebie dwie atrakcyjne propozycje!

Wyrusz w góry

Zaplanuj swój urlop z dziećmi w polskich górach, które nacieszą oczy Twoje i maluchów niezapomnianymi widokami. Dla dzieci na pewno niezwykłą atrakcją będą stada owiec na halach czy tutejsze przysmaki, na czele z królującymi w południowych regionach grillowanymi oscypkami z żurawiną. W końcu nigdzie nie smakują tak dobrze, jak w miejscu, w którym rozciąga się widok na wysokie szczyty.

Przebywając z dziećmi w górach, warto zaplanować sobie czas i podzielić go na dwie części. Pierwsza z nich powinna być typowo rekreacyjna, która pozwoli maluchom na poznawanie nowych kolegów i korzystanie z atrakcji, takich jak trampoliny, baseny, czy „małpie gaje”. Tutejsze baseny termalne również przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym, a dodatkowo przysłużą się zdrowiu wszystkich uczestników wyjazdu. Druga część może być poświęcona zwiedzaniu okolicy. Jeśli Twoje dzieci nie nudzą się w muzeach, możesz je tam zabrać, ale prawdopodobnie znacznie większą frajdę będą miały, pokonując szlaki turystyczne. Nic tak nie bawi, jak wyszukiwanie symboli na drzewach i kamieniach, przeskakiwanie górskich strumyczków czy zbieranie pamiątek w postaci kamyków. A jeśli jeszcze na końcu czekać będzie na Was schronisko z ciepłym posiłkiem i możliwością przenocowania, to z pewnością wyprawa będzie bardziej atrakcyjna niż jakiekolwiek muzea czy bawialnie. 

W końcu wakacje w górach z dziećmi mogą być idealnym momentem na zbliżenie się całej rodziny i wspólny, aktywny wypoczynek.

Wyjedź nad morze

Nic nie kojarzy się z wakacjami bardziej niż falujące morze, piaszczysta plaża i poszukiwania odłamków bursztynu lub muszelek. Na pewno pamiętasz, jak sam to robiłeś, będąc małym dzieckiem. Teraz pora, żeby tej prostej – lecz niezwykłej – przyjemności zakosztowały też Twoje dzieci. Aby jednak każdy cieszył się z wyjazdu, wybierz odpowiednie miejsce, które zapewni atrakcje osobom w różnym wieku. Naprawdę warto, zwłaszcza że przebywanie nad morzem jest nie tylko okazją do odpoczynku, ale również do wdychania jodu, który przyczyni się do poprawy zdrowia wszystkich członków rodziny. 

Wakacje nad morzem z dziećmi mogą być okazją nie tylko do przesiadywania na plaży. Granie w piłkę na piasku, budowanie z niego zamków oraz kąpiele, warto przeplatać innymi atrakcjami. Co powiesz na rejs statkiem, rowerowe wycieczki po okolicy czy wyjście do oceanarium? Na pewno i Ty, i Twoje dzieci, ucieszycie się z takiej różnorodności, by po aktywnym dniu udać się na kolację i skosztować tutejszych przysmaków. Brzmi zachęcająco, prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here