Szumiący miś – najlepszy przyjaciel każdego niemowlaka

0
1926

Królestwo za spokój. Tę maksymę na pewno często powtarzają świeżo upieczeni rodzice. Chociaż niemowlak to przecudna i wdzięczna istota, jednak ma on swoje wady. Największą z nich jest zapewne niecierpliwość i ciągły, a co najgorsze głośny i donośny płacz. Ileż się trzeba natrudzić, by maluch przestał krzyczeć i w końcu się uspokoił. I nawet gdy się go przewinie, nakarmi i wykąpie, to nie ma pewności, że będzie spokojny i wyciszony. Można oczywiście ponosić go na rączkach lub pobujać w wózku, lecz to czy zaśnie, czy zacznie broić- jest trudne do przewidzenia.

Tak naprawdę są dwie szkoły usypiania. Pierwsza mówi, iż należy malucha porządnie zmęczyć, to sam odpłynie w objęcia Morfeusza. Najlepiej zrobić to przez zabawę i wspólne wygłupy. Takie podnoszenie niemowlaka do góry czy radosne samolociki w powietrzu natychmiast pozbawią łobuziaka energii i sprawią, że sam zechce odpocząć. Jednak przy tego typu zabawach istnieje ryzyko, iż to rodzic zaniemoże pierwszy, a dziecko jak było w świetnej kondycji, tak nadal takie pozostanie. Druga szkoła mówi natomiast o tym, iż należy niemowlę czymś zainteresować, tak by oczy same odmówiły mu posłuszeństwa, a sen spłynąłby na niego znienacka. Świetnie do tego typu zadań nadają się do tego szumiące misie. Szumisie dla niemowląt imitują odgłosy lasu i przyrody, a ta jak wiadomo, pozytywnie oddziałuje na takie małe szkraby. Poza tym szumisie dla niemowląt to po prostu zwykłe przytulanki, które można objąć, przytulić się do nich lub po prostu posłuchać melodii, która płynie z ich wnętrza.

Młodzi rodzice są tak zdesperowani i przede wszystkim niewyspani, że zrobią wszystko, by sen ich pociechy potrwał jak najdłużej. Toteż jeżeli nadarza się sposobność ku temu, to kupują dziecku gadżety i zabawki, które uśpią małego, a im dadzą chwilę upragnionego oddechu. Taki szumiący miś to przecież nic złego. Poza tym współczesne przytulanki są dosyć bezpieczne, bo inaczej nie otrzymałyby stosownych atestów, które są niezbędne do ich dystrybucji. Szumiący miś to taka mini szafa grająca, która dostarczy maluchowi całą gamę nowych i przyjemnych odgłosów, które warto poznać. Nie od dziś przecież wiadomo, że pluszaki to najlepsi przyjaciele z dzieciństwa. Pomagają one przezwyciężyć wszystkie strachy i są z nami zawsze, kiedy tego potrzebujemy. Szumiące misie przyczyniają się również do rozwoju mowy dziecka. W końcu gaworzenie czy pierwsze słowa, to efekt dźwiękonaśladownictwa. Te misie imitują przecież różne odgłosy i przez to rozbudzają w maluchu ciekawość świata.

Inną zaletą szumiących misi jest to, iż można je łatwo spakować do walizki i zabrać razem z dzieckiem w podróż. Dzięki nim maluch nie będzie czuł się obco w nowym miejscu, a rodzic zyska skuteczny patent na szybkie uśpienie dziecka. Poza tym tego typu zabawki nie są ciężkie i łatwo się je czyści i pierze, a to atut nie do przecenienia. Są one ostatnią deską ratunku, gdy wszystko inne zawiedzie. Jeżeli one nie poskutkują, oznacza to, iż młodego rodzica czy rodziców czeka bezsenna noc.

https://www.zakupomat.net/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here