Trzy rodzaje gier planszowych, które warto mieć w domu

0
993
rodzaje gier planszowych

Od dawna należysz do grona fanów gier planszowych, a może dopiero szukasz pierwszych tytułów do swojej przyszłej kolekcji? Planszówki to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie wolnego czasu, budowanie więzi z domownikami, a nawet edukację i rozwój w wielu dziedzinach. Sprawdź, na jakie rodzaje gier planszowych warto zwrócić uwagę podczas następnych zakupów.

Gry familijne

W szafce w pokoju dziennym lub salonie warto wygospodarować odrobinę miejsca na zestaw gier dla całej rodziny. Znalezienie pozycji odpowiednich zarówno dla dzieci, jak i rodziców, nie powinno być najmniejszym problemem. Obecnie wcale nie trzeba ograniczać się do chińczyka lub warcabów, choć i te klasyki mogą zapewnić mnóstwo emocji. Gry planszowe rodzinne to także idealny sposób na odciągnięcie domowników od ekranu komputera, telefonu czy też telewizora.

Rodzice powinni podczas zakupów sięgnąć przede wszystkim po gry, które uczą poprzez zabawę. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się zwłaszcza różnego rodzaju planszówki w formie quizu, z którego wiele cennych informacji mogą wynieść nie tylko dzieci. Ponadto wartość edukacyjną z pewnością ma także kultowa gra Monopoly, która pomaga w nauce zarządzania pieniędzmi. Z kolei na rozwój wyobraźni może wpłynąć planszowa wersja Kalamburów.

Planszówki imprezowe

Domówka ze znajomymi nie musi wcale być jedynie spotkaniem przy piwie spędzonym na pogaduchach. Zamiast włączyć konsolę, lepiej wyciągnąć gry imprezowe z oferty internetowego sklepu Zagrajmy w Planszówkę i zaproponować ekipie znacznie lepszą rozrywkę. Wiele planszówek z tej kategorii ma dość zabawny charakter, dzięki czemu na pewno zapewni mnóstwo zdrowego śmiechu i wyjątkowych wspomnień.

Ponadto gry imprezowe to świetny sposób na lepsze poznanie znajomych i zacieśnienie więzi w ekipie. Sporo dobrej zabawy może zapewnić nawet zwykłe Bingo, które od lat nie traci na popularności. Niesamowitych emocji mogą dostarczyć także gry typu Prawda czy Wyzwanie, które na pewno obudzą wspomnienia z dzieciństwa. Fanom rywalizacji mogą z kolei przypaść do gustu planszówki, w których rozgrywki toczą się między dwoma lub kilkoma zespołami.

Gry planszowe dla dorosłych

W tej kategorii można spotkać się z dwoma rodzajami gier. Jedne są przeznaczone typowo dla par chcących podnieść temperaturę w sypialni, inne idealnie nadają się na spotkania w gronie dobrych znajomych. W obu przypadkach na pewno wszyscy będą się dobrze bawić, nawet jeśli w niektórych momentach poczują się nieco zakłopotani. W grach planszowych dla dorosłych zdecydowanie nie ma mowy o tematach tabu.

Ogromnym hitem od dobrych kilku lat jest gra towarzyska Karty Dżentelmenów, w której czarny humor pojawia się niemal na każdym kroku. Choć nie jest to planszówka, to zdecydowanie warto zainteresować się tym tytułem. Z kolei pary mogą wybierać spośród naprawdę bogatego asortymentu gier erotycznych, w których tak naprawdę nikt nie jest przegranym. Taka planszówka może być świetnym elementem gry wstępnej lub walentynkowej randki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here