Śpiworki dla niemowląt – jak dokonać wyboru?

0
3262
Śpiworki dla niemowląt - jak dokonać wyboru

Kompletowanie wyprawki dla dziecka to zadanie, które spędza sen z powiek przyszłym rodzicom. Najczęściej dopiero po przyjściu na świat drugiego i kolejnego dziecka nabierają oni rozeznania, które elementy wyposażenia są naprawdę niezbędne. Debiutantom jest trudniej. Niewątpliwie jednak, śpiworki i ubrania dla niemowląt przydają się zawsze. Podpowiadamy, jak wybrać właściwy śpiworek.

1. Rękawki

2. Rozmiar

3. Grubość

Śpiworki dla niemowląt przydają się na spacerach, ale także i w domu. Kiedy dziecko śpi niespokojnie, otulenie go ciepłem zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Rękawki

Sklepy, takie jak Escallante, oferują różne modele śpiworków. Jednym z ważniejszych wyborów jest decyzja o wyposażeniu ich (lub nie) w rękawki. Pozwalają one na lepszą ochronę przed zimnem, sprawdzają się zatem także w wersji spacerowej. Opcja bez rękawków zapobiega przegrzaniu i zapewnia cyrkulację powietrza, modele te polecane są na noc i do drzemek.

Rozmiar

Śpiworki dla niemowląt i dzieci mają różne rozmiary. Dla dzieci maksymalnie półrocznych wystarczający jest rozmiar 68 cm. Dla maluchów w wieku od 6 do 18 miesięcy przeznaczone są śpiworki 86 cm, a powyżej tego wieku należy sięgać po wersję 98 cm. Dobrze dobrany rozmiar zapewnia komfort. Umożliwia swobodne przewrócenie się na brzuszek dzieciom, jednocześnie zapobiegając temu, jeśli maluch nie potrafi unieść główki. Nie pozwala przy tym na zbyt głębokie wsunięcie się śpiocha do wnętrza i zapewnia stałą temperaturę.

Grubość

Istotna jest także grubość materiału, która zawsze powinna być dobrana do temperatury panującej w otoczeniu. Oczywiście, uwzględnić należy również ubrania dla niemowląt, które ma na sobie dziecko. Do spania w dobrze ogrzewanym pokoju wystarczający okaże się śpiworek o grubości 1 TOG. To także dobre rozwiązanie na wiosenne miesiące. Jesienią i zimą należy sięgać po warianty o grubości 2,5 TOG. Sprawdzą się one także w nocy, w trybie całorocznym, jeśli temperatura w pokoju dziecka nie przekracza 20 stopni Celsjusza. Lepszą ochronę przed chłodem zapewnią z kolei grubsze śpiworki. Wariant 3,5 TOG wykorzystać można z powodzeniem w niskich temperaturach, poniżej dwunastu stopni Celsjusza, również zimą. Te śpiworki zapewnią dziecko komfort snu w chłodnych sypialniach.

Śpiworki zapewniają, oprócz komfortu termicznego, spokój i poczucie bezpieczeństwa śpiącemu w nim dziecku. Ciasno oplatając malucha, odtwarzają warunki podobne do znanych z brzucha matki. Wpływa to na stan emocjonalny oraz wygodną, łagodnie przespaną noc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here