Rodzinny grill – jak zająć dzieci na kilka godzin

0
2170
Rodzinny grill – jak zająć dzieci na kilka godzin

Sezon letni to idealny czas na zorganizowanie rodzinnego grilla na świeżym powietrzu. Większość z nas wyczekuje tego momentu przez całą jesień, zimę i wczesną wiosnę. Nie ma nic lepszego, gdy słonko pięknie ogrzewa dzień, mamy do dyspozycji ogród czy inne zaciszne miejsce, a wieczór aż się prosi, by posiedzieć na zewnątrz. Umieszczając w ogrodzie różne dekoracje ogrodowe, nadasz mu nietuzinkowy wygląd i stworzysz swoje miejsce na ziemi. Zabawę na świeżym powietrzu uwielbia każdy z nas, zwłaszcza dzieci, które umęczone i zadowolone jeszcze lepiej przesypiają kolejną noc. Co zrobić by umilić czas najmłodszym podczas grillowania, a rodzicom zapewnić odrobinę spokoju? Poniżej przedstawiam kilka porad na udane grillowanie z dziećmi.

Zadbaj o przestrzeń

Jeśli masz do dyspozycji duży ogród, to bez problemu można wydzielić miejsce przeznaczone na grillowanie i konsumpcje oraz miejsce do zabaw dla dzieci. To dobra opcja, by mieć dzieci cały czas na oku, a jednocześnie spędzić czas z rodziną. Można również w miejscu przeznaczonym do gier dla dzieci postawić mały stolik z napojami i przekąskami lub urządzić mini piknik. Pamiętaj, by urządzić miejsce na wypoczynek. Wygodny zestaw ogrodowy, leżaki czy rozłożone koce to idealne miejsce, by odpocząć między grami i zabawami dla dzieci oraz dorosłych.

Stwórz klimat

Miejsce, w którym wypoczywamy, ma niesamowite znaczenie. Warto zadbać by każdy czuł się komfortowo. Więc wykorzystaj dekoracje do ogrodu, które nacieszą oko o każdej porze dnia i nocy. Rozwieś hamaki pomiędzy drzewami, umieść balony na wstążkach lub przymocuj je do krzeseł. Rozłóż koce i poduszki na trawie, tworząc jednocześnie miejsce na odpoczynek. Kiedy dzieci pójdą już spać, możesz to wykorzystać do stworzenia letniego ogrodowego kina. Możesz porozwieszać girlandy świetlne, rozstawić lampiony ze świecami, ustawić pochodnie w różnych częściach ogrodu. Wszystko to stworzy świetny nastrój, a goście z pewnością będą podziwiać Twoje ogrodowe dekoracje.

Ruch przede wszystkim!

Grillowanie to nie tylko siedzenie i konsumowanie. To przede wszystkim świetna okazja by nawet dorośli mogli poczuć się jak dzieci. Przestrzeń w ogrodzie daje możliwość zorganizowania gier czy zabaw dla dzieci i dorosłych takich jak: piłka nożna, tory przeszkód, puszczanie latawców, frisbee. Można stworzyć rodzinne rozgrywki lub dać dzieciom na wolę i kontrolować sytuację. Nie ma nic lepszego niż szaleństwo na świeżym powietrzu, a jedzenie będzie po nich zmykać w ekspresowym tempie. Nie muszę się powtarzać, że im więcej ruchu i szaleństwa dla dzieci, tym lepiej przespana noc?

Ruch

Piniaty

Coraz większą popularnością cieszą się zabawy z użyciem tzw. piniat. To nic innego niż rozbijanie zawieszonych na drzewie papierowych podobizn postaci z bajek czy ulubionych bohaterów. Cała radość skryta jest wewnątrz postaci, gdzie umieszczone są smakołyki i słodkości dla dzieci. Nic dziwnego, że ta zabawa wywołuje sporą dawkę śmiechu, zwłaszcza że każdy zawodnik ma podczas próby zawiązane oczy. Wystarczy odszukać w sobie duszę artysty i stworzyć wesołą postać, a radość i ekscytacja dla dzieci gwarantowana. Jeśli nie masz czasu czy ochoty na tworzenie piniat, spróbuj zawiesić kilka balonów na wstążkach, a w środku jednego umieść konfetti. Zwycięzcą zostanie ten, który z zamkniętymi oczami przebije wypełniony balon. Pamiętaj tylko o bezpiecznym narzędziu do przebicia balonów czy rozbijania piniat.

Gry dla dzieci do ogrodu

Jeśli chcesz zadbać o rozrywkę dla dzieci, to zapewnij im ruch. Na dworze można stworzyć idealne warunki do popularnej zabawy w chowanego. Zabawy w berka czy skakanie na skakance albo wspólne przeciąganie liny? A może budowanie namiotu z prześcieradła, który posłuży jako baza podczas zabawy? Możesz przygotować worki do skakania i urządzić wyścigi dzieci kontra dorośli.

Fajną opcją jest zabawa z wykorzystaniem profesjonalnej chusty animacyjnej, która pozwoli na uczestnictwo wszystkich dzieci. Zabawa z bańkami mydlanymi to zdecydowanie ulubiona rozrywka milusińskich, a jeśli nie masz zapasu gotowych baniek, to wystarczy woda z mydłem. Jeśli chcesz zając starsze dzieci, można zorganizować zabawę w poszukiwacza skarbu. Należy wcześniej ukryć pożądane skarby, które później dzieci w oparciu o wskazówki dorosłych będą poszukiwać. Do tej zabawy świetnie sprawdzi się duży ogród. Jeśli masz do dyspozycji tablice do pisania kredą, dasz dzieciom możliwość świetnej zabawy na długie godziny. Można przy okazji urządzić konkurs na najlepszą pracę, a zwycięzcę obdarować dodatkową porcją lodów.

Zgadnij kto to?

Aby zadbać o odpoczynek i regeneracje między zabawami ruchowymi warto zorganizować miejsce, gdzie mogą usiąść wygodnie i zagrać w gry edukacyjne dla dzieci. Gry planszowe to świetna opcja łącząca zabawę z edukacją. Popularne są memory, quizy dla dzieci, zabawa w skojarzenia lub zapamiętywanie. Dodatkowo można zaproponować grę w kalambury, podczas której udział wezmą również dorośli. Jeśli masz do dyspozycji kilka karteczek i długopis to zaproponuj grę pt. Zgadnij kto to? Wybrana osoba ma przyczepioną karteczkę z osobą, którą ma odgadnąć przy pomocy zadawanych pytań. Pozostali uczestnicy odpowiadają tylko tak lub nie.

Brudne dziecko

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko!

Koniecznie pozwól dziecku na szaleństwo i daj mu się wybrudzić. Niech poczuje wolność i pełną zabawę. Świetną opcją są farbki do malowania twarzy, dzieci mogą malować się wzajemnie lub zaangażować rodziców i powierzyć im to zadanie. Pozwól dziecku pochlapać się wodą a potem wytarzać w piasku, bronić ambitnie bramki na trawie czy szaleć w piaskownicy. Wystarczy tylko zabrać dodatkowe rzeczy na przebranie.

Atrakcje dla najmłodszych

Jeśli w gronie zaproszonych gości znajdują się najmłodsi, warto zadbać, by bezpiecznie mogli pobawić się w piaskownicy lub na rozłożonym kocu wypełnionym zabawkami. Zabawa w piasku pozwala na wiele doświadczeń sensorycznych, a także rozwija wyobraźnię. Świetną atrakcją będą balony na wstążce, które można umieścić w zasięgu wzroku dzieci. Rozkładając je na kocu czy trawniku stworzysz atrakcję dla tych, którzy świat poznają jeszcze w czworakowaniu lub dopiero zaczynają przygodę z chodzeniem. Kolorowe baloniki z pewnością wywołają uśmiech na twarzach wszystkich pociech, a przy okazji stworzą piękną dekorację do ogrodu. Bogatą ofertę balonów, dekoracji do ogrodu czy gadżetów do zabaw i gier dla dzieci znajdziesz na stronie congee.pl. Jeśli przy okazji grillowania chcesz zadbać o rozwój malucha, to idealną opcję stanowią gry edukacyjne dla dzieci. Dopasowane do wieku i możliwości dają możliwość kształcenia w tak pięknych okolicznościach.

Woda, woda, woda!

W upalny letni dzień każdy marzy, by móc choć odrobinę się schłodzić. Idealnym na to sposobem jest umieszczenie basenu, w którym ochłodę znajdą wszyscy – dzieci i dorośli. Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca lub nie chcesz dodatkowej inwestycji, to można postawić miski z wodą, w której zmieszczą się większe i mniejsze dzieci. Dodatkowe gadżety czy zabawki na wodę stworzą niesamowite możliwości zabaw oraz gier dla dzieci. Pluskanie się w wodzie w upalny dzień to najlepsza atrakcja jaką możesz stworzyć dla najmłodszych i zapewnić sobie czas na pogaduchy z rodziną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here