Puzzle, zabawki Fisher Price i 2 inne pomysły na prezent dla dziecka

0
3680
Puzzle, zabawki Fisher Price i 2 inne pomysły na prezent dla dziecka

Zakup prezentu dla dziecka to duże wyzwanie. Wyboru nie ułatwia bogata oferta rynkowa zabawek, od pluszowych misiów, przez lalki, samochody, puzzle, zestawy małego chemika, gry planszowe, aż po interaktywne „cuda”, które chodzą, grają, śpiewają i uczą literek lub cyferek. Jak w tym gąszczu wybrać wartościową zabawkę, o której dziecko nie zapomni po kilku godzinach?

  1. Puzzle
  2. Piasek kinetyczny
  3. Zabawki Fisher Price
  4. Klocki
  5. Szumisie

Kupując prezent dla dziecka należy wziąć pod uwagę jego zainteresowania oraz, jeśli maluch jest jeszcze niemowlakiem, preferencje jego rodziców. Warto zapytać ich o sugestie i pomysły – być może podpowiedzą, czego obecnie dziecku brakuje lub czym będzie zainteresowane.

Puzzle

Puzzle przez wielu uważane są za prezent bagatelny i nudny, jednak w rzeczywistości może dostarczyć dziecku wiele frajdy. Hitem ostatnich lat są puzzle 3D, z których dzieci mogą układać przestrzenne figurki ulubionych postaci z bajek i książek. Już dla najmłodszych maluchów puzzle są świetnym treningiem zręczności, pobudzają wyobraźnię, myślenie, zdolność kojarzenia oraz spostrzegawczość. Czas spędzony przy układaniu puzzli to nie tylko wesoła zabawa, ale również nauka, wspomagająca rozwój motoryki.

Piasek kinetyczny

Chociaż producenci oznaczają piasek kinetyczny jako odpowiednią zabawkę dla dzieci powyżej 3. roku życia, to mogą się nim bawić już młodsze maluchy, pozostające pod nadzorem dorosłego. Piasek kinetyczny do dobra alternatywa dla zabawy w piaskownicy podczas deszczowego dnia. Bardzo praktyczne są zestawy, składające się z kilku kilogramów piasku w różnych kolorach oraz foremek i dmuchanej, niewielkiej piaskownicy. Taki prezent pochłonie dziecko na długi czas i nie znudzi mu się zbyt szybko, ponieważ za każdym razem z piasku można ulepić coś innego.

Zabawki Fisher Price

Fisher Price to znana wszystkim rodzicom firma, produkująca zabawki i akcesoria interaktywne dla dzieci. Ze względu na ciekawą formę, wiele funkcji i kolorów, produkty te są bardzo atrakcyjne wizualnie. Słynna maskotka Szczeniaczek – uczniaczek lub Garnuszek na klocuszek od lat biją rekordy popularności. Zabawki Fisher Price cechują się dobrą jakością i solidnym wykonaniem, dlatego raz zakupiona zabawka posłuży dziecku przez wiele miesięcy.

Klocki

Klocki to kolejny pomysł na prezent dla dziecka w każdym wieku. Dają nieograniczone możliwości – dzięki klockom maluchy rozwijają wyobraźnię i kreatywność, poprawiają koordynację wzrokową i sprawność manualną. Dla starszych dzieci to dobry sposób na uczenie się matematyki, np. tabliczki mnożenia lub działań na ułamkach.

Szumisie

Dla dziecka, która ma problemy z zasypianiem w łóżeczku warto kupić szumiącego misia, czyli szumisia. Ten pluszak potrafi zdziałać cuda i w mig usypia maluchy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here