Prezenty dla chłopców z wyższej półki

0
3035

Gdy zbliża się ważna dla dziecka uroczystość, taka jak jego urodziny czy komunia, z pewnością chcemy podarować mu wyjątkowy prezent. Mamy też nadzieję, że nasza niespodzianka dostarczy mu wielu godzin zabawy i dużo radości. Zabawka, która szybko się zepsuje lub będzie podobna do całej góry innych, które już posiada, może nie spełnić swojego zadania. Z tego powodu, jeżeli tylko możemy sobie na to pozwolić, warto zdecydować się na zakup droższego prezentu.

Jazda na dwóch kółkach

Rower to bez wątpienia jeden z popularniejszych typów, kiedy pragniemy podarować chłopcu porządny i praktyczny prezent. Dobry sprzęt może kosztować małą fortunę, ale zdecydowanie lepiej zaufać w tym względzie doradcy ze sklepu rowerowego niż kupić jego tańszy odpowiednik w markecie. Rowery, które możemy zauważyć w dużych sklepach sieciowych mają często gorszej jakości hamulce, a amortyzatory bywają niczym innym jak zwyczajna sprężyną. Maluchom, które jeszcze nie potrafią samodzielnie poruszać się na dwóch kółkach, możemy sprezentować rowerek biegowy lub czterokołowy. Przy zakupie tak kosztownego sprzętu, warto wcześniej porozumieć się z rodzicami. Byłaby to bardzo nieprzyjemna sytuacja, gdyby okazało się, że niedawno sami kupili drogi rower lub ktoś inny planuje sprawić dziecku podobną niespodziankę.

Samochód akumulatorowy

Samochody na akumulator będą ciekawym prezentem dla dzieci w wieku od 3 do nawet 10 lat, ale zdarzają się również modele odpowiednie dla dzieci powyżej 12 miesiąca. Pojazdy akumulatorowe przeznaczone dla najmłodszych użytkowników, powinny mieć odpowiednie siedzenia i osiągać nieduże prędkości. Niewątpliwie warto zwrócić uwagę na to, czy interesujący nas model posiada możliwość zdalnego sterowania radiem. Maluch może nie poradzić sobie z obsługą takiego pojazdu, a prowadzenie go za pomocą pilota przez rodziców rozwiązuje ten problem. Od samochodów na akumulator dedykowanych dla nieco starszych chłopców należy oczekiwać większych możliwości, ale wciąż musi to być pojazd dopasowany do umiejętności obdarowywanego. Samochody na akumulator dla 6 latków i starszych chłopców to modele zupełnie innego typu. Tutaj sprawdzają się zabawki szybsze, wyposażone w pasy i skrzynię biegów. Dzięki temu, samochód będzie faktycznie dostarczał chłopcu właściwej dawki rozrywki.

Zdalne sterowane zabawki

Zabawki zdalnie sterowane to bardzo popularny wybór wśród zabawek droższego typu. Przy ich zakupie również trzeba mieć wzgląd na wiek dziecka, ponieważ młodsze dzieci mogą nie być w stanie ich obsługiwać. Starsze dzieci najpewniej ucieszą się z prezentu. Jeżeli chcemy, aby niespodzianka była ciekawsza, warto zamiast najczęściej kupowanych samochodów, zdecydować się na zdalnie sterowaną łódź lub helikopter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here