O rodzajach poduszek

0
1926

Wybór poduszki to bardzo indywidualny proces. Jeśli chodzi o dobór właściwej opcji, to naprawdę nie ma jednego rozmiaru, kształtu ani materiału, który pasowałby do każdego użytkownika. Najlepszym sposobem na znalezienie poduszki, która jest dla nas odpowiednia, to określenie indywidualnych kryteriów. Po znalezieniu produktów spełniających te wymogi, pozostaje po prostu wybranie najwygodniejszego z nich. Należy przy tym pamiętać, że poduszki dla dzieci a poduszki dla dorosłych to dwa osobne tematy, bowiem nasi milusińscy są od nas bardziej delikatni i wymagający, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia.

Istnieje wiele opcji wypełnienia poduszek. Żadna nie jest „najlepsza” – wszystkie mają zalety i wady, w zależności od potrzeb i preferencji. Spójrzmy na najczęściej spotykane typy poduszek.

Poduszki puchowe

Te poduszki są lekkie i miękkie, więc jeśli cenimy miękkość podczas odpoczynku w nocy, będą dobrym wyborem. Pierze w tych poduszkach najcześciej pochodzi od kaczek lub gęsi, a puch gęsi jest bardziej miękki niż kaczy (i droższy).

Wiele osób obawia się reakcji alergicznych i wrażliwości na pierze. Są ludzie, którzy mają ciężkie alergie na puch i pióra. Często jednak reakcja alergiczna pochodzi z niższej jakości wypełnienia puchowego, które nie zostało wystarczająco oczyszczone. Brud, który pozostaje w puchu, a nie samo pierze, może powodować alergię i dyskomfort. Na rynku dostępny jest hipoalergiczny puch, który jest rygorystycznie oczyszczoną mieszanką czystego pierza i naturalnej substancji zwanej syriaca, która zwiększa trwałość poduszki . Dobrej jakości poduszki puchowe są drogie, ale warto w nie zainwestować dla ich komfortu i trwałości. To również wyśmienite poduszki dla dzieci (ale tych starszych).

Syntetyczny puch i wypełnienie poliestrowe

Syntetyczne poduszki puchowe są tańsze niż naturalne i wymagają częstszej wymiany. Poduszki z wypełnieniem poliestrowym są stosunkowo niedrogim wyborem w porównaniu z innymi rodzajami, choć wiele osób uważa je za mniej komfortowe niż puchowe. Ich miękkość waha się od średniej do dużej, jednak nie są w stanie osiągnąć miękkości poduszek wypchanych pierzem. Syntetyczne poduszki będą spłaszczać się z czasem i zazwyczaj wymagają wymiany częściej niż inne rodzaje poduszek.

Wypełnienie z wełny

Poduszki te są naturalnie hipoalergiczne i odporne na pleśnie i roztocza. Poduszki wełniane odprowadzają wilgoć z głowy i szyi i mogą skutecznie regulować temperaturę podczas snu, utrzymując ciepło w zimie i chłodzić latem. Dlatego to świetne poduszki dla dzieci, choć niektórym może przeszkadzać to, że są stosunkowo twarde (chociaż w wielu przypadkach jest to jedynie kwestia przyzwyczajenia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here