Najlepszy leżaczek dla dziecka – jaki kupić?

0
2635
Najlepszy leżaczek dla dziecka

Większość rodziców opiekujących się dziećmi w domu łączy wiele ról. Nie tylko dbają o swoje dzieci, ale także zajmują się domem, gotują posiłki dla całej rodziny czy nawet pozostają aktywni zawodowo! Pogodzenie tak wielu ról sprawia, że naturalnie zaczynają szukać rozwiązań mogących choć odrobinę ułatwić ich codzienną organizację. Wtedy z pomocą może przyjść leżaczek dla dziecka, który choć na chwilę pozwoli im odetchnąć lub połączyć sprawowanie opieki nad niemowlęciem z obowiązkami domowymi.

Leżaczek dla niemowlaka daje możliwość odłożenia dziecka na niedługą chwilę (nie powinno w nim spędzać zbyt dużo czasu!). W tym czasie rodzic może dokończyć pilne zadania lub po prostu chwilę odpocząć, nie tracąc z oczu swojego maleństwa. Zyskuje nie tylko wygodę, ale także pewność, że niemowlę znajduje się daleko od niebezpiecznych dla niego sprzętów – kuchenki, noży czy małych przedmiotów, które mógłby wziąć do buzi. Nietrudno jednak zauważyć, że w sklepach jest naprawdę sporo różniących się między sobą w sposób znaczący modeli, dlatego w jednym artykule zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje, które pomogą ci w dokonaniu najlepszego zakupu.

Jaki powinien być leżaczek dla dziecka?

Jeśli zależy ci na kupnie dobrego leżaczka dla dziecka, przede wszystkim sprawdź jego rozmiar. To istotne, by dziecko swobodnie się w nim mieściło – mogło leżeć lub naturalnie zgiąć nóżki w kolanach. Zwróć uwagę, by był na tyle obszerny, by swoim zarysem obejmował również stópki i łokcie twojego maleństwa. Sprawdź także, czy wybrany przez ciebie model daje możliwość regulacji oparcia. W ten sposób zyskasz gadżet, który “rośnie razem z dzieckiem”. Takie rozwiązanie zapewnia np. leżaczek-bujaczek Tiny Love, który najpierw służy do leżenia, później daje możliwość siedzenia, a z biegiem czasu z powodzeniem zastępuje krzesełko do karmienia. To dobrej jakości produkt z przeznaczeniem na kilka miesięcy.

leżaczek dla dziecka

Kupując leżaczek dla dziecka, musisz uwzględnić jego bezpieczeństwo. Zdecydowanie nie możesz spuścić swojego maluszka z oka, ale jednocześnie ważne jest wzięcie pod uwagę zarówno jego niespodziewanych ruchów, jak i niekontrolowanych odruchów, które pojawiają się zupełnie naturalnie w pierwszych miesiącach jego życia. Najlepsze modele mają 3- lub 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które powinny być wykonane z wytrzymałych i jednocześnie miękkich materiałów. Niezbędna jest również funkcja ich regulacji, by dokładnie dopasować je do samego maluszka.

Dobry leżaczek dla niemowlaka

Dobry leżaczek dla niemowlaka powinien zapewnić zdrową pozycję. W pierwszych miesiącach życia dziecko powinno jak najwięcej czasu spędzać na brzuszku, by ćwiczyć mięśnie grzbietowe. Dlatego nie powinien być ani za twardy, ani za miękki. Doskonałe podłoże jest stabilne, wygodne i z delikatnych materiałów. W sklepach dostępne są również modele, które na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od gondoli do wózka – to np. leżaczek-bujaczek Tiny Love z budką. W ten sposób dziecko zyskuje miłe otulenie, bezpieczeństwo i ciepło.

leżaczek dla niemowlaka

Co jeszcze powinno mieć wpływ na wybór idealnego leżaczka-bujaczka? Z całą pewnością jego mobilność. Niezależnie od tego, czy planujesz długie podróże, czy tylko sporadyczne wypady do babci czy wujostwa, koniecznie sprawdź jego wagę oraz wymiary po złożeniu – powinien mieścić się w bagażniku twojego samochodu. Dlaczego to takie ważne? Każde nowe miejsce to dla niemowlęcia dodatkowy bodziec stresowy. Jeśli chcesz mu go ograniczyć, zawsze miej przy sobie coś, co dziecko już dobrze zna. Wybierając leżaczek dla dziecka, zyskasz podwójnie – twoje dziecko będzie spokojniejsze, a ty zyskasz wolne ręce, by spokojnie napić się kawy.

leżaczek

Wymieniliśmy już najważniejsze cechy, które są istotne, gdy wybierasz leżaczek dla dziecka. Pamiętaj jednak, że nowoczesne rozwiązania mają również funkcje dodatkowe. Dużym zainteresowaniem cieszy się np. leżaczek-bujaczek z wibracjami. Ciekawą opcją jest także praktyczna karuzela z zawieszkami, melodiami i światełkami, która stymuluje rozwój wzroku i słuchu oraz zachęca do ćwiczenia motoryki. Wybór w sklepach jest obecnie tak duży, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here