Kupić więcej niż zabawkę dla dziecka

0
2173

Kupienie dziecku zabawki to problem. Bo co kupić maluchowi, który szczerze mówiąc ma wszystko, a przestrzeń jego pokoju przypomina sklep z zabawkami? Dziecko potrafi się szybko rozkojarzyć, w rezultacie kupiony nowy upominek może wzbudzić zainteresowanie na 5 minut, by następnie szybko trafić na dno pudła lub zbierać kurz na szafce. Dlatego kupno nowych zabawek powinno być przemyślane. Dobrym rozwiązaniem są zabawki kreatywne, czyli takie, które pozwalają na więcej i wspomagają rozwój.

Kreatywność we wczesnej fazie

Gdy dziecko jest małe, jego wyobraźnia rozwija się najszybciej. To czym i jak się bawi wpływa w zasadniczy sposób na jego przyszłe postrzeganie świata oraz kształtowanie się jego umiejętności. Nauka poprzez zabawę jest obecnie standardem – widać to najlepiej po zajęciach edukacyjnych w żłobkach i przedszkolach. Nie ma tutaj miejsca przyswajanie suchych faktów, ale poznawanie rzeczywistości w dynamicznym tempie przez wspólne zabawy. Jeśli nie mamy pomysłu jakie zabawki kreatywne kupić dziecku warto podpatrzeć co znajduje się na wyposażeniu przedszkola lub porozmawiać z opiekunem. Pozwoli to na zawężenie poszukiwań idealnej zabawki. Bieganie po sklepie z nadzieją, że coś nam wpadnie w oczy nie jest dobrym rozwiązaniem. Na pewno coś kupimy, jednak czy będzie to zakup trafiony to już zupełnie inna sprawa. Nie każda zabawka jest kreatywna, interaktywna, czy edukacyjna. Wiele określa się w ten sposób, jednak kupienie rzeczywiście wartościowej rzeczy nie jest łatwe.

Zapotrzebowanie coraz większe

Edukowanie przez zabawę stało się standardem. W efekcie rynek odpowiada w zdecydowany sposób. W sklepach zarówno stacjonarnych, jak i sieciowych co chwila pojawiają się nowe zabawki kreatywne, które uczą lub rozwijają zdolności psychoruchowe dziecka. Wybranie jednej rzeczy nie jest łatwe, a kupienie wszystkiego zwyczajnie niemożliwe. Trzeba też brać pod uwagę fakt, że dziecku zabawka może się zwyczajnie nie spodobać. W takim przypadku logiczne argumenty na niewiele się zdadzą. Maluchy mają swoje preferencje. Jednym z rozwiązań jest zabranie dziecka ze sobą do sklepu i pozwolenie mu wybrać jednej rzeczy z danej kategorii – może się to okazać trudne, ponieważ dziecko najchętniej bawiłoby się wszystkim w sklepie zabawkowym. Jednak jest to dobry eksperyment oraz lekcja dla malucha.

Zabawki kreatywne dają więcej możliwości do zabawy, pobudzając wyobraźnię oraz pozwalając bawić się całej rodzinie. Dobrym przykładem są zestawy Lego, czy Duplo, gdzie dzięki budowie zarówno według instrukcji, jak i własnego uznania dziecko uczy się, bawi oraz opanowuje nowe umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here