Mamo chce zwierzaka! Kiedy zdecydować się na pupila?

0
977
pupil

Większość rodziców dąży do tego, a by ich dziecko było szczęśliwe i posiadało wszystko to czego pragnie. W pewnym momencie zaczynają się pytania ze strony dziecka, kiedy rodzice kupią mu wymarzone zwierzę. Wśród rodziców ten temat wzbudza spory stres, ponieważ nie zawsze zakupu pupila jest wygodnym rozwiązaniem.

Posiadanie zwierzęcia jest to przede wszystkim duży obowiązek. W zależności od tego jakie zwierzę posiadamy, musimy w różny sposób się o niego troszczyć. Jednak opieka ta w każdym przypadku wymaga systematyczności i zaangażowania.

Zakup pupila powinien nastąpić w odpowiednim momencie. Kiedy więc jest ta granica wieku, kiedy to nasze dziecko może odpowiedzialnie zająć się zwierzęciem? Kiedy kupić dziecku psa? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dzieci są różne i tak samo różne jest ich podejście do zwierząt. Zazwyczaj zwierzę można kupić dziecku kiedy ma ono przynajmniej trzy lata. Jest to wiek, od którego dziecko rozumie swoje obowiązki i wie w jaki sposób traktować zwierzę, tak aby nie zrobić mu krzywdy.

Kiedy zdecydować się na pupila dla dziecka i jakie zwierzę należy wybrać na ukochanego pupila?

Przede wszystkim powinniśmy kierować się zamiłowaniem dziecka oraz warunkami mieszkaniowymi. Jeżeli mieszkamy w niewielkim mieszkaniu w bloku to nasz wybór będzie nieco bardziej ograniczony. Jeżeli posiadamy przestronny dom z ogrodem to możemy zdecydować się na wybór bardziej wymagającego zwierzęcia.

Mieszkając w bloku najlepiej zdecydować się na zwierzę klatkowe. Takie, które żyje w ograniczonej przestrzeni. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest chomik. Jest to zwierzę niewymagające. Należy je regularnie karmić i poić, zmieniać trociny. Ponadto należy mu zapewnić zabawki umożliwiające duża swobodę ruchu, na przykład kółko do biegania.

Pupil dla dziecka

Jeżeli jednak dziecko bardzo pragnie mieć psa to powinniśmy tą decyzję dobrze przemyśleć. Warto zdecydować się na rasę, która jest niewielkich rozmiarów. Mieszkając w bloku należy liczyć się z tym, że pies powinien być wyprowadzany dwa lub trzy razy dziennie. Niestety często jest tak, że zapał dziecka do opieki nad pupilem szybko mija i obowiązek wyprowadzania na spacer dziecka spada na rodziców.

Sytuacja jest nieco odmienna w przypadku kiedy posiadamy dom z ogrodem. Wtedy wystarczy wypuścić psa na wolny teren i nie ma konieczności wyprowadzania go.

Aby dokonać odpowiedniego wyboru należy zwrócić się do odpowiedniego sklepu. Jednym z najlepiej wyposażonych sklepów dla zwierząt jest Zooart. Artykuły dla zwierząt w sklepie Zooart to niezbędne akcesoria dla nowo zakupionego pupila.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here