Jaką rolę w rozwoju dziecka pełnią drewniane zabawki?

0
1512
drewniane zabawki

Zabawki drewniane, w dużej mierze ze względu na swoje właściwości ekologiczne, od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Wyjątkowo trwałe i estetyczne są zabawki drewniane Goki. Precyzyjnie wykonane, charakteryzujące się żywymi barwami posiadają walory edukacyjne, które pozwalają dziecku na aktywną zabawę w samotności, z rodzeństwem lub rodzicami.

Zabawki Goki zostały stworzone, a także nadal są projektowane, z myślą o wsparciu harmonijnego rozwoju dziecka w zakresie jego wrażliwości, kreatywności, umiejętności manualnych czy też wyobraźni. Produkcja opiera się na wykorzystaniu wysokogatunkowych rodzajów drewna, farb oraz lakierów na bazie wody, co sprawia, że są one nie tylko odpowiadają na potrzeby rozwojowe dziecka, ale również dbają o jego bezpieczeństwo.

Rozwój wyobraźni, kreatywności

Każda zabawa rozpoczyna się od „wyobrażenia sobie czegoś”. Zabawki Goki umożliwią dziecku wcielanie się w role. Dziecko, które jeszcze przed chwilą było strażakiem, nagle staje się kucharzem, aby tuż po chwili lecieć na Marsa w statku kosmicznym. Dzieciom czasami do doskonałej zabawy wystarczy kawałek kartonu, jednak dorośli, by jeszcze lepiej pobudzić wyobraźnię dziecka mogą podsunąć mu zabawki stymulujące go w tym zakresie. Drewniane pojazdy na biegunach Goki sprawią, że maluch wyruszy w podróż swojej wyobraźni jako motocyklista czy też jeździec. Zestawy drewnianych mebelków kuchennych, łazienkowych czy też sypialnianych, a także na przykład zestawy do krojenia czy drewniane stragany pozwolą maluchom odgrywać scenki rodzajowe. W rolę muzyków pozwolą najmłodszym wcielić się proponowane przez Goki instrumenty – bębenki i cymbałki. Kreatywność pobudzą też zabawki magnetyczne do układania.

Pogłębianie wiedzy

Jedną z ważnych ról, jaką spełniają zabawki jest pogłębianie wiedzy dziecka o otaczającym je świecie. Tę rolę spełnia szereg zabawek firmy Goki. Wychodząc naprzeciw ciekawości dzieci uwielbiających zgłębiać tajemnice świata przyrody, odkrywać tajemnice kosmosu, słuchać ciekawostek, zadawać pytania, zaprojektowane zostały drewniane puzzle i układanki Goki. Z myślą o młodszych są to kilkuelementowe zabawki, natomiast dla starszych zostały przygotowane bardziej szczegółowe i zawierające więcej elementów artykuły, np. puzzle – mapy, dzięki którym rodzic może pomóc dziecku w poznaniu nazw kontynentów czy oceanów. Goki proponuje również zabawki typu obrazkowe klocki, które oprócz doskonalenia pamięci i koncentracji zgłębiają konkretną tematykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here