Gra karaluch jako oryginalny pomysł na prezent

0
1435

Jak pomysłowo spędzić z dzieckiem popołudnie? Doskonałym sposobem są gry planszowe. Ponadczasowe, zapewniające potężną dawkę rozrywki, a przy tym zacieśniające więzy rodzinne. W sprzedaży dostępna jest ich ogromna różnorodność. Jednak do kultowych pozycji można zaliczyć zręcznościową grę karaluch, która ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień – w tym prestiżowy tytuł najlepszej gry dla dzieci Deutscher Spiele Preis 2013 r. Choć w swych regułach  bardzo prosta to jednak zapewniająca wiele rozrywki całej rodzinie. Wbrew przyjętej nazwie, wcale nie nakłada konieczności łapania insektów. W jej skład wchodzi trójwymiarowa plansza, sztućce, które wyznaczają tor przemieszczania się robaka, kostka, żetony oraz najważniejszy element – karaluch HexBug Nano.

Gra dla małych

Zręcznościowa gra karaluch wymaga spostrzegawczości i sprytu. Jako, że jej akcja jest dynamiczna, wymaga natychmiastowego podejmowania decyzji oraz umiejętności przestrzennego myślenia. Mimo to, z opanowaniem jej reguł poradzą sobie już kilkulatkowie (gra przeznaczona jest dla maluchów powyżej 5 roku życia).

Zasady gry

Gra karaluch polega na doprowadzeniu insekta do własnego wgłębienia w planszy, co kończy się zdobyciem jednego żetonu. Zgromadzenie pięciu jest równoznaczne z wygraną. W labiryncie umieszcza się dołączone do zestawu sztućce (łyżki, noże, widelce) i uruchamia na środku pola karalucha. Gracze rzucając kostką układają je w taki sposób, aby utworzyć robakowi drogę – zawsze w pozycji pionowej lub poziomej, nigdy na skos. Robak potrafi skręcać i szybko przemieszczać się, dlatego decyzje podejmowane przez uczestników gry karaluch muszą być podejmowane błyskawicznie. Ważnym elementem rozgrywki jest blokowanie insekta, aby tym sposobem wyznaczać mu nową drogę do właściwego celu.

Gra jest nie tylko ciekawie zaprojektowana, ale również urozmaicona. Znad planszy gracze mogą usłyszeć różne dźwięki, od brzęczenia robaka po śmiech i okrzyki. Dzięki temu jest atrakcyjna i w przeciwieństwie do innych gier – potrafi zająć na wiele godzin.

Czy warto kupić?

Gra karaluch jest nieskomplikowana, a przy tym bardzo emocjonująca. Mogą w nią grać dzieci, jak i dorośli. Rozgrywa się w dynamiczny sposób, dzięki czemu zapewnia wszystkim uczestnikom dużo frajdy i rozrywki. Co więcej, stanowi unikalne połączenie tradycyjnej planszówki z elektroniczną zabawką, co z pewnością przypadnie do gustu pasjonatom klasyki, jak i nowoczesności. Idealna do domu, jak i w podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here