Gadżety odblaskowe dla przedszkolaków – zobacz, które wybrać!

0
2658
fotolia.com

Na naukę nigdy nie jest za wcześnie. Zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, w tym konieczność noszenia odblasków, z łatwością przyswoją sobie już kilkulatki. Doskonale wiemy, że najlepsze efekty przynosi połączenie zabawy z nauką. Wystarczy tylko wykorzystać lubiane przez dzieci motywy i postacie. Sprawdźmy, jak sobie z tym radzą odblaski i przede wszystkim, jakie gadżety odblaskowe wybrać dla przedszkolaków.

Dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem dla wszystkich rodziców. Nie zawsze musi ono być czasochłonne czy też wymagać wielkich nakładów finansowych. Przykładem tego są odblaski. Ich różnorodność jest naprawdę spora, więc spokojnie można znaleźć coś odpowiedniego dla dziecka w każdym wieku. Poniżej przedstawiamy kilka gadżetów odblaskowych dla przedszkolaków, które przetestowaliśmy i które z czystym sumieniem możemy polecić.  

1.     Kamizelka odblaskowa

Odblaski dla dzieci to najskuteczniejsza broń w walce z kiepską widocznością i szybko zapadającym zmrokiem. Może to być na przykład kamizelka odblaskowa. Jest lekka, przewiewna, nie krępuje ruchów. Dziecko się w niej nie poci. Jej zaletą jest też możliwość szybkiego i samodzielnego założenia nawet przez trzylatka.

W grupach zorganizowanych bardzo dobrze sprawdzają się kamizelki odblaskowe z nadrukiem. Opiekunom łatwiej opiekować się grupą, a i dla dzieci widok znajomego znaczka jest sygnałem, że nie oddalają się od kolegów i koleżanek – wyjaśnia ekspert ze sklepu kamizelkiodblaskowe.com.pl.

2.     Odblaskowy breloczek

Mały drobiazg, ale świetnie spełnia swoje zadanie. Można go przyczepić do kurtki czy plecaka i mieć pewność, że dzięki temu łatwiej będzie dostrzec naszego przedszkolaka nawet ze sporej odległości. Do noszenia miękkich breloczków nie trzeba dzieci przekonywać. Oferta takich gadżetów odblaskowych jest bardzo ciekawa. Znajdziemy tu odblaski dla dzieci w kształcie owoców, postaci, pojazdów czy zwierząt, więc każde dziecko może wybrać odblaski, które lubi i mu się podobają.  

3.     Worek na kapcie

fotolia.com

Bardzo przydatnym gadżetem odblaskowym jest też worek na kapcie. Jest uniwersalny, można do niego włożyć nie tylko obuwie, ale również zapasowe ubranie, drugie śniadanie, zabawki, czy inne drobiazgi.

Kawałek fluorescencyjnej tkaniny doskonale spełnia swoją funkcję użytkową i jednocześnie znacznie zwiększa bezpieczeństwo dziecka. Worki są dostępne w kilku kolorach i można na nich wykonać dowolny nadruk – dodaje nasz rozmówca z kamizelkiodblaskowe.com.pl.

4.     Gadżety odblaskowe na rower

W ciągu roku wiele dzieci dojeżdża do przedszkola rowerem lub na hulajnodze. Oprócz kamizelki odblaskowej przydadzą się więc gadżety rowerowe. Z odblasków na rower na pewno warto zakupić lampki rowerowe z diodami led. Są one dwukolorowe. Świecą białym i czerwonym światłem w trzech trybach: wolnym, szybko migoczącym i ciągłym. Są wodoodporne i bardzo proste w montażu. Ich zamocowanie nie wymaga żadnego sprzętu.

Innym przydatnym odblaskiem rowerowym są rękawy na ramę. Są wykonane z elastycznej folii fluorescencyjnej i mocowane na rzep. Pasują do każdego typu roweru.

Wybór gadżetów odblaskowych dla przedszkolaków jest duży, więc brak odpowiedniego asortymentu nie może być argumentem usprawiedliwiającym ich brak. Podobnie jest z  kwestiami finansowymi. Zakup odblasków to wydatek dosłownie kilkunastu złotych. Najtańszy breloczek kupimy już za mniej niż 2 zł. Naprawdę warto sobie to wziąć do serca, bo chwila nieuwagi może skończyć się groźnym w skutkach wypadkiem. Na naukę zasad bezpiecznego poruszania się po drogach nigdy nie jest za wcześnie, a poczucie odpowiedzialności zdobyte w wieku przedszkolnym na pewno zaprocentuje w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here