Foteliki Maxi Cosi funkcjonale i bezpieczne

0
2225

Pojawienie się na świecie upragnionego maleństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń dla większości rodziców, któremu towarzyszy radosne wyczekiwanie. Okres ciąży to także czas przygotowywań domu oraz mieszkania na pojawienie się nowego członka rodziny, kompletowania tak zwanej wyprawki oraz zakupu wszelkich niezbędnych sprzętów i akcesoriów. Czasem rodzice pragną zaoszczędzić podczas tego typu zakupów, decydując się na przykład na nabycie rzeczy z drugiej ręki lub stosunkowo tanich. Ogólnie rzecz biorąc w takim podejściu nie ma nic złego, o ile kupujemy zadbane i dobrej jakości ubranka ,,po” innym dziecku lub zabawki ,czy akcesoria takie jak wanienka, lub przewijak. Bywają jednak sprzęty, od których w dużej mierze zależy bezpieczeństwo i wygoda oraz komfort naszego dziecka – dlatego nie warto jest oszczędzać, kupując fotelik samochodowy z niewiadomego źródła, który może być nie do końca sprawny, na przykład powypadkowy lub bardzo tani bez niezbędnych atestów bezpieczeństwa.

Foteliki maxi cosi wygodnym oraz bezpiecznym rozwiązaniem.

Doskonałą alternatywą dla wszystkich rodziców poszukujących doskonałego i spełniającego najwyższe standardy pod względem bezpieczeństwa fotelika samochodowego są produkty marki maxi cosi. 
Maxi Cosi to wiodący na rynku oferującym artykuły dziecięce producent fotelików samochodowych, wózków wielofunkcyjnych, nosidełek, toreb, mat oraz śpiworków i pokrowców. W ofercie tego producenta znajdziemy więc szeroki wybór fotelików zarówno maxi cosi isofix – czyli wyposażonych w specjalny system, za pomocą którego będziemy mogli bardzo szybko i wygodnie zamocować fotelik do siedzenia samochodu bez użycia pasów bezpieczeństwa, jak i foteliki typu maxi cosi tobi montowane za pomocą pasów, które idealnie sprawdzą się w starszych modelach samochodów bez systemu isofix. 
Wybierając fotelik dla naszego dziecka, należy jednak kierować się kilkoma bardzo ważnymi wytycznymi, dzięki którym uda nam się dokonać jak najbardziej optymalnego wyboru. 

Jak dobrać idealny fotelik dla naszego dziecka?

Podczas zakupu fotelika najważniejszym jest kierować się bezpieczeństwem dziecka. Fotelik powinien być dostosowany także do wieku oraz wielkości dziecka. Standardowo występują one w trzech głównych rozmiarach. Pierwszy z nich to tak zwana kołyska, w której możemy przewozić dziecko na leżąco – tyłem do kierunku jazdy mniej więcej od urodzenia do osiągnięcia całkowitej masy ciała w granicach około 13 kilogramów.  Mniej więcej w okolicy pierwszych urodzin pociechy koniecznym będzie więc wymiana fotelika na większy rozmiar. Następny rozmiar  fotelika zwykle przeznaczony jest dla dzieci o wadze od 9 do 18 kilogramów i standardowo posłuży nam do około czwartego roku życia pociechy, z kolei następny to opcja dla starszaków o wadze od 15 do 36 kilogramów i posłuży dziecku do mniej więcej dwunastego roku życia. W Polsce dzieci powinny być przewożone w fotelikach do momentu osiągnięcia wzrostu 150 centymetrów. Istnieją także foteliki popularnie nazywane uniwersalnymi i są przeznaczone dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia przez nie masy ciała 36 kilogramów, jednak nie są one wystarczająco dopasowane do wielkości dziecka w danym momencie. 

Jak bezpiecznie przewozić dziecko w foteliku?

Aby przewożone w foteliku samochodowym dziecko było bezpieczne, należy w odpowiedni sposób zamontować fotelik do siedzenia naszego samochodu. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się foteliki typu maxi cosi isofix, gdyż są one o wiele bardziej stabilnie zamocowane do podłoża, aniżeli te montowane tylko i wyłącznie pasami. Warto jest w tym celu udać się do  sklepu z asortymentem takim jak foteliki i przymierzyć interesujący nas model do swojego samochodu.  Ważne są także adaptery – zwłaszcza w fotelikach dla najmłodszych – dzięki którym z łatwością będziemy mogli wpiąć fotelik w ramę wózka – bez budzenia śpiącego niemowlęcia. Ponadto wielu rodziców wciąż ma dylemat odnośnie do tego jak najbezpieczniej przewozić dziecko w foteliku. Czy powinno to się odbywać tyłem, czy może przodem do kierunku jazdy. Otóż według wyników najnowszych badań naukowych przeprowadzonych na ten temat najlepiej i najbezpieczniej dla dziecka jest, kiedy przewozimy je tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak jest to tylko możliwe. Pozycja ta minimalizuje bowiem ryzyko urazu szyjnego odcinka kręgosłupa w razie nieprzewidzianej kolizji na drodze. 

Dzięki fotelikom samochodowym możliwe stało się przewożenie dzieci w samochodach w sposób wygodny oraz bezpieczny i chroniący je przed poważnymi urazami w razie nieprzewidzianych sytuacji na drodze takich jak kolizje, stłuczki czy nawet gwałtowne hamowania. Producent maxi cosi w swej bogatej ofercie dysponuje sporym wyborem asortymentu, dzięki czemu każdy będzie w stanie w sposób optymalny dopasować rodzaj fotelika, w którym przewozi dziecko do jego indywidualnych potrzeb oraz predyspozycji.  Kupując fotelik, powinniśmy także zwracać uwagę na posiadane przez niego atesty bezpieczeństwa oraz wystrzegać się produktów z drugiej ręki – niewiadomego pochodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here