Czym kierować się podczas kupowania zabawek dla dziecka?

0
2522

Coraz częściej odchodzimy od zamiaru kupienia kolejnej plastikowej zabawki na rzecz tych wykonanych z naturalnego drewna, czyli z ekologicznych materiałów. Wraz ze wzrostem świadomości rodziców, poszukują oni zabawek, które nie tylko ciekawie wyglądają, ale także cieszą i uczą. Takie są właśnie drewniane zabawki. Dlaczego jest to znacznie lepsza opcja? Czy nasze pociechy rzeczywiście będą chciały się nimi bawić?

Poznań – kraina drewnianych zabawek

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem najróżniejszych zabawek. Płaczące czy śpiewające lalki, komputery dla najmłodszych, interaktywne misie i cała masa nowoczesnych wynalazków, które mają zabawiać nasze pociechy i zubażać nasze portfele. Tego typu zabawki rzeczywiście przykuwają uwagę, w związku z czym maluchy chętnie po nie sięgają, jednakże szybko tracą nimi zainteresowanie. Niestety do ich produkcji wykorzystuje się sporo szkodliwych substancji. Chociaż są one atrakcyjne i kolorowe, to jednak swój wygląd zawdzięczają powłoce z ołowiem czy uzupełnieniu z formalidem. Są to tylko przykłady rakotwórczych substancji, które kumulują się w organizmie. Okazuje się, że proste i naturalne zabawki również potrafią zapewnić świetną frajdę zarówno małym, jak i starszym urwisom. Drewno towarzyszy nam od lat i ponownie wkracza do łask. Są one znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Tradycyjnych kloców drewnianych i wielu innych zabawek ekologicznych nie brakuje w poznańskich sklepach.

Dlaczego warto kupować drewniane zabawki?

Nowe i piękne zabawki stosunkowo szybko odchodzą w zapomnienie i trafiają na strych, gdzie zbiera się na nich jedynie kurz. Z kolei zabawki drewniane towarzyszą kolejnym pokoleniom. Są znacznie bardziej trwałe, unikalne i cechują się wysoką estetyką wykonania. Co więcej drewniana zabawka pachnie lasem, a nie chemią i sztucznym plastikiem. Ich cechą charakterystyczną jest prostota, co sprawia, że dziecko podczas zabawy uruchamia swoją wyobraźnię i rozwija swoją kreatywność. Co ciekawe, prosta drewniana zabawka jest w stanie rozwinąć u dziecka wiele umiejętności, jak chociażby motorykę czy koordynację. Ich zaletą jest to, że jednocześnie bawią i uczą. Dziecko poznaje kolory i kształty, zdobywa umiejętność liczenia i wykonywania rozmaitych działań matematycznych. Ponadto drewniane zabawki rozwijają zdolność spostrzegania i umiejętność dopasowywania do siebie elementów. To właśnie dzięki nim maluchy ćwiczą zdolności manualne i rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Można śmiało powiedzieć, że drewniaki stymulują wszystkie zmysły.

Kolejną zaletą drewnianych zabawek jest ich trwałość, uniwersalność i ponadczasowość. Kupując je, nie trzeba przejmować się płcią czy wiekiem dziecka. Radość z zabawy będą czerpać zarówno chłopcy, jak również dziewczynki i to przez wiele pokoleń. Ponadto są one całkowicie bezpieczne dla naszych pociech. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wyboru, można kupić modele przeznaczone nawet dla niemowlaków. Co ciekawe, drewniane zabawki angażują do wspólnej zabawy także rodziców, którzy także mają szansę pobudzić swoją wyobraźnię i kreatywność do działania.

Czym kierować się podczas kupowania zabawek dla dziecka?

Podczas kupowania zabawek dla dziecka nie ma co kierować się tym, co jest promowane przez media. Oczywiście dziecko oglądające reklamy, nieświadomie będzie chciało stać się posiadaczem kolejnego wymysłu producentów, jednakże rodzice powinni wiedzieć, które z nich są najodpowiedniejsze dla ich pociechy. Decydując się na zakup drewnianych zabawek, również należy zwrócić uwagę na posiadane atesty i certyfikaty. Dzięki temu mamy pewność, że zostały one legalnie dopuszczone do kontaktu z dziećmi, a więc są całkowicie bezpieczne. Ważny jest także wiek pociechy, gdyż nie każde zabawki będą odpowiednie zarówno dla kilkumiesięcznego malca, jak również dla kilkunastoletniego dziecka. Do najbardziej uniwersalnych zabawek drewnianych zaliczają się drewniane klocki, które zagwarantują wiele godzin świetnej zabawy zarówno młodym, jak i starszym pociechom. Piękno tych naturalnych zabawek z całą pewnością doceni każde dziecko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here