Zakup odpowiednich kalosz dziecięcych

0
2080

Kalosze dziecięce to obuwie, które przez dosyć długi czas było zapomniane. Dopiero ostatnia moda przywróciła kalosze nie tylko w odsłonie dla dzieci, ale i dla ich rodziców. W przypadku małych dzieciaków, ten rodzaj obuwia może okazać się niezastąpionym, ponieważ to właśnie kalosze wytrzymają każdą złą pogodę a także pomogą uchronić nogi dziecka przed wilgocią.

Na co przede wszystkim zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, warto pamiętać o tym, że kalosze dziecięce mogą być bardzo różne. Niektóre z nich są przeznaczone do zakładania na inne obuwie, a niektóre mogą być założone bezpośrednio na nogę. Także można spotkać specjalne kalosze, które posiadają dodatkowy fragment tkaniny na górze. Tkanina ściągana jest za pomocą specjalnego sznurka, co pozwala utrzymywać nogę w cieple. Także można spotkać bardzo ciekawe wzory kaloszy, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, które mają specjalny otwór na obcas.

Podczas zakupu warto kierować się technologią wykonania. Najlepiej jakby były wykonane całe z gumy. Wówczas takie obuwie nie będzie miało żadnych sklejanych elementów. Taki wybór będzie najtrafniejszy, ponieważ pozwoli on uniknąć sytuacji, w której klej nie wytrzyma wilgoci i but zacznie przeciekać. Dobre pod względem jakości kalosze dla dzieci oferuje SklepDorotka.pl.

Kupując kalosze dziecięce, które przeznaczone są do zakładania na inne obuwie, warto oddać swój wybór kaloszom o rozmiar większy aniżeli rzeczywisty rozmiar stopy dziecka. Kalosze, które są samodzielnym obuwiem, także powinny być nieco większe. Ponieważ takie obuwie zazwyczaj wykonane jest z samej gumy, w zimną pogodę noga dziecka może bardzo marznąć, więc żeby kalosze miały miejsce na ciepłe i grube skarpety, dobrze jest kupić nieco większe obuwie.

Jeżeli kalosze dziecięce kupowane są w sklepie stacjonarnym, albo rodzice dopiero dostali przesyłkę z butami ze sklepu internetowego, należy natychmiast sprawdzić ich jakość. Miedzy innymi, warto zobaczyć, czy nie posiadają one żadnych pęknięć, a także, czy nie charakteryzują się one mocnym i nieprzyjemnym zapachem sztucznych materiałów. Chociaż prawie wszystkie kalosze produkowane są z gumy, intensywny zapach nie jest normalny w przypadku jakościowego obuwia.

Zanim dziecko zacznie biegać w kaloszach na zewnątrz, trzeba sprawdzić, czy one nie przeciekają. W tym celu wystarczy postawić buty do miski z wodą.

W jaki sposób należy dbać o kalosze?

Chociaż kalosze dziecięce są jednym z najbardziej trwałych rodzajów obuwia, dla najbardziej aktywnych dzieciaków nie ma rzeczy niezniszczalnych. Żeby życie kaloszy trwało jak najdłużej, należy pamiętać o następujących rzeczach.

Materiały gumowe, między innymi te, które są używane do produkcji kaloszy, bardzo nie lubią ciepłej i suchej pogody. W takich warunkach obuwie to potrafi szybciej się zniszczyć, a przede wszystkim zacząć pękać. Ponadto, intensywne światło słoneczne potrafi pozbawić ten wyrób koloru.

Jeżeli dziecko za bardzo się bawiło i jednak udało mu się zamoczyć kalosze od środka, w domu należy je przepłukać i wysuszyć. Po pierwsze, z brudem z kałuż do kalosz może trafić piasek, który później będzie sprawiał dyskomfort podczas chodzenia a także niszczył skarpety. Ponadto, nieusunięta wilgoć ze środka gumowych kaloszy może zachować się w nich przez bardzo długi czas, a w takich warunkach na pewno zaistnieje rozwój bakterii. Także należy zawsze wysuszać materiał, którym może być osłonięta góra kalosza.

Żeby zabezpieczyć kalosze dziecięce przed zadrapaniami a także nadać im atrakcyjnego blasku, można je posmarować gliceryną, która jest odpowiednim środkiem konserwującym do gumy. Oczywiście, przed zabiegiem konserwującym należy usunąć cały brud z obuwia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here