Zabawki edukacyjne – ciekawe pomysły na podarunki dla dzieci w różnym wieku

0
1126
Zabawki edukacyjne

Trzeba przyznać, że frajdę z zakupu zabawek mają nie tylko obdarowane dzieci, ale również rodzice, dziadkowie, wujkowie i ciocie. Uśmiech na twarzy dziecka jest bezcenny i rozbraja każdego. Należy jednak pamiętać, że od tego, jakimi zabawkami bawi się dziecko, zależy jego rozwój. Dlatego w dziecięcym pokoju powinny znaleźć się różne rodzaje zabawek, jednak prym powinny wieść produkty o wartościach edukacyjnych. Co zatem kupować maluchom w poszczególnych etapach ich życia? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych propozycji.

Zabawki edukacyjne dla najmłodszych dzieci

Nie bez znaczenia na zabawkach podaje się ich przeznaczenie wiekowe. Powinniśmy stosować się do zaleceń producentów zabawek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych wypadków i sprawimy dziecku gadżet dostosowany do stopnia jego rozwoju.

Wśród zabawek przeznaczonych dla dzieci w wieku niemowlęcym znajdują się wszelkiego rodzaju sortery, piramidki, dzwoneczki, kubeczki. Zabawki te rozwijają zdolności manualne małego dziecka oraz ćwiczą koordynację ręka- oko. Ze względu na atrakcyjne kolory, dzieci chętnie wyciągają po nie rączki. Uczą się chwytać, podnosić, ustawiać, wkładać w otwory o odpowiednim kształcie.

W sklepie http://niecodziennegadzety.pl/ znajdziemy szereg zabawek edukacyjnych w różnym przedziale cenowym. Warte polecenia są między innymi: edukacyjna piramidka małpka z dźwiękami, piramidka z kolorowymi obręczami, piramidka z kaczuszką, labirynt przestrzenny ze zwierzątkami mieszkającymi na farmie, drewniane klocki, sorter edukacyjny w postaci interaktywnego domku z pianinkiem, żółwik sorter kształtów. Wszystkie produkty posiadają niezbędne certyfikaty.

Zabawki edukacyjne dla przedszkolaków

Dzieci powyżej trzeciego roku życia mają już bardziej rozwinięte potrzeby edukacyjne, a zabawki powinny gwarantować im zdobywanie różnych nowych umiejętności. Świetnym przykładem takich pożytecznych zabawek są wszelkiego rodzaju komplety lekarskie. Zestawy takie występują w różnych wariantach. Zazwyczaj zawierają termometr, stetoskop oraz strzykawkę. W pakiecie może znajdować się również walizeczka, a w niej: okularki, pęseta, szczypce, czy zestaw naklejek do ozdobienia zabawek. Nie ma przeszkód, aby zamówić dziecięcy gabinet lekarski z pełnym wyposażeniem.

Godne uwagi są również artykuły dziecięce w postaci tablic do malowania lub tablic magnetycznych. Oferta takich produktów jest imponująca. Dostępne są egzemplarze o różnej wielkości oraz funkcjonalności. Wybór może paść na niewielkich rozmiarów tablicę magnetyczną z literkami, która może być postawiona na stoliku lub kolanach dziecka. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także zakup tablicy stojącej z dodatkowymi akcesoriami, w tym z liczydłem i półeczką.

Zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym

O zawrót głowy przyprawia oferta zabawek dla dzieci w wieku szkolnym. Wnioskując po asortymencie sklepu niecodziennegadzety.pl, dzięki tym zabawkom można odkrywać różne dziecięce talenty. Przedmiotem zakupu mogą być zabawki edukujące w zakresie muzyki, chemii, matematyki, języków obcych, plastyki, astronomii, czy przyrody.

Wśród zabawek tego typu znajdują się między innymi: zestawy kreatywne, instrumenty (np. keyboard, perkusja, cymbałki, gitara), mikrofony, mikroskopy, gry edukacyjne, układanki, tory dla kulek, czy laptopy edukacyjne. Zabawki te z całą pewnością pożytecznie zagospodarują dziecku czas, ale również wpłyną na jego wyniki w nauce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here