Wyprawka dla niemowlaka

0
2524
Body dziecięce

Okres ciąży to jeden z najpiękniejszych w życiu kobiety. Już samo wykonanie testu ciążowego i oczekiwanie na jego wynik jest niezwykle ekscytujące. Nietrudno więc jest sobie wyobrazić, jak wiele emocji budzą kolejne etapy ciąży.

Szalona radość, euforia, magia to chyba nadal zbyt mało powiedziane. Myśli przyszłej mamy koncentrują się prawie całkowicie na rozwijającym się w jej łonie maleństwie. Kobieta ze szczególną uwagą zaczyna dobierać menu odpowiednie dla swego stanu. Wybiera produkty zdrowe, witaminowe, bez dodatków substancji chemicznych. Najlepiej świeże warzywa i owoce, mięso z własnych hodowli, sery i przetwory mleczne. Być może rozważa wprowadzenie diety bezglutenowej. Przyszła mama z ogromną przyjemnością ogląda także swoją córeczkę bądź synka na obrazie usg i nasłuchuje czy oby na pewno dziecko rozwija się dobrze.

Oczekująca kobieta dziecka wiele czasu poświęca także na przygotowanie jak najlepszej i najbardziej odpowiedniej wyprawki dla maleństwa. Zastanawia się co jest niezbędne a z czym warto się wstrzymać do chwili narodzin. Rozważa zakup wielu gadżetów, które być może później okażą się niekoniecznie przydatne.

Młoda mama na pewno powinna zdecydować się na zakup wygodnego, funkcjonalnego i w miarę możliwości nieciężkiego wózeczka. Będzie bowiem korzystała z niego nawet przez kilka lat. Wygoda w użytkowaniu wózka to podstawa dla zajętej opieką nad dzieckiem mamy. Przydatna na pewno będzie też wanienka (często można dokupić do niej stelaż) i odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji niemowlęcia podczas kąpieli a także po niej. W domu nie powinno zabraknąć również przewijaka, dzięki któremu zmiana pieluszki stanie się znacznie łatwiejsza. Jest to szczególnie ważne przy pierwszych próbach nauki przewijania. W tym miejscu należy pomyśleć o zakupie pieluszek dla noworodka i chusteczek nawilżanych. Dbając o bezpieczeństwo naszego maluszka nie można zapomnieć o zakupie elektronicznej niani. Jest to urządzenie, które ma za zadanie sygnalizować głośnym dźwiękiem okres bezdechu u dziecka. Jest to niezwykle ważne w zapobieganiu wystąpienia śmierci łóżeczkowej. Ciężarna powinna zaopatrzyć się także w kocyki, rożek, kilka pieluszek tetrowych i flanelowych, tak by w razie zaistniałej potrzeby nie tracić już czasu na wyprawę do sklepu. Czekając na dziecko, kobieta powinna skompletować też kilka zestawów ubranek. W ich skład powinno wchodzić body niemowlece z krótkim i długim rękawkiem, śpioszki, kaftanik i czapeczka. Początkowo nie należy kupować dużej ilości ubranek w małym rozmiarze. Nigdy nie wiadomo do końca jak duże urodzi się dziecko oraz jak szybko będzie z tych ubranek wyrastać. Wystarczy kilka sztuk. Dobrze jest też kupić od razu kilka komplecików na większy rozmiar. Czasem rodzą się naprawdę zaskakująco duże dzieci.

Kobieta w tym szczególnym okresie nie może zapominać także o sobie. Musi się przygotować na poród i połóg. Potrzebne jej będą duże podpaski poporodowe, majtki jednorazowe, butelka wody niegazowanej, Najważniejsze jest jednak dla kobiety przygotowanie mentalne, gdyż przyjście na świat maleńkiej istoty to ogromne wydarzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here