Samochód na akumulator – marzenie każdego chłopca

0
1004
Samochód na akumulator

Samochody na akumulator to specjalny rodzaj zabawek, dedykowanych dla dzieci w różnym wieku. Popularność samochodów na akumulator znacząco wzrosła w ostatnich latach – dotyczy to zarówno samochodów stylizowanych na autentyczne modele znanych marek, jak i samochodzików typowo dziecięcych. Zwłaszcza jednak te pierwsze – czyli modele w wysokim stopniu realistyczne – stały się przedmiotem pożądania dziecięcej wyobraźni. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem samochodu na akumulator dla swojego dziecka – poniżej podpowiadamy na jakie cechy dostępnych produktów warto zwrócić uwagę.

Samochody na akumulator – kiedy i dlaczego warto je stosować

Samochody na akumulator to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu. Dzieci uwielbiają się w nich bawić, jeżdżąc po przydomowych ogródkach i podjazdach, chodnikach, parkach, alejkach i innych miejscach. Samochód na akumulator może przemieszczać się po różnego typu utwardzonej powierzchni.

Jest to także świetne rozwiązanie na czas spaceru z dzieckiem do parku. Zamiast męczyć się, pchając wózek, możemy pozwolić, by dziecko poruszało się „samodzielnie” – czyli za sprawą zabawki z elektrycznym napędem. Bez obaw – w razie gdyby samochód na akumulator pędził zbyt szybko, możemy spowolnić jego bieg używając zabezpieczającego pilota.

Ponadto, samochody na akumulator to rozwiązanie idealne zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Znajdziemy modele stylizowane w sposób odpowiadającym preferencjom obu płci.

Najważniejsze parametry samochodów na akumulator

Przeglądając dostępne modele, zauważamy ich nadzwyczaj dużą ilość, która niestety nie ułatwia dokonania wyboru. Powstaje pytanie – na jakie cechy produktów warto zwrócić uwagę, by uniknąć nieudanego zakupu?

Zacznijmy od początku. Ile dzieci będzie korzystać z danego pojazdu? Jeśli masz dwoje dzieci w podobnym wieku – wówczas warto wybrać model z dwoma siedzeniami. Do zabawy w pojedynkę wystarczy samochód z jednym siedziskiem.

Pilot to jeden z najważniejszych elementów zabezpieczających zabawę naszego dziecka. Dlatego radzimy wybierać wyłącznie modele wyposażone w pilot. Pozwoli nam reagować, gdy jazda dziecka stanie się niebezpieczna – gdy rozwinie nadmierną prędkość lub po prostu oddali się od rodzica

Warto również zaopatrzyć w model wyposażony w specjalny mechanizm miękkiego startu – eliminujący zjawisko „szarpnięcia” podczas zbyt gwałtownego ruszania.

Rodzaj akumulatora to kolejna ważna sprawa. Podstawowym jest akumulator 6-woltowy, który odpowiada za pracę silnika. Znajdziemy również samochody bardziej rozbudowane technologicznie – wyposażone w dwa akumulatora, dwa silniki i/lub napęd na obie osie. Zwracając uwagę na akumulator, warto również upewnić się, czy jest wyposażony we wskaźnik napięcia.

Radzimy również, by sięgać po modele, w których praca pedału gazu i hamulca są rozłączne – czyli dziecko dopiero po zdjęciu nogi z jednego pedału, będzie mogło nacisnąć drugi.

Dodatkową atrakcję z perspektywy dziecka tworzy niestandardowy sposób otwierania drzwi – na przykład te otwierane ku górze – na przykład z oferty RUNO. Samochody takie wyglądają futurystycznie, a ich design jest niezwykle atrakcyjny. Ponadto, w wielu modelach zastosowano specjalne zabezpieczenia drzwi, które uniemożliwiają ich przypadkowe otworzenie w czasie jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here