Obuwie dla dzieci ważną częścią garderoby

0
1584
Obuwie dla dzieci ważną częścią garderoby

Klimat w Europie charakteryzuje się stosunkowo łagodnymi cechami, jednak wyraźnie w nim widać 4 odmienne sezony, które mają ogromny wpływ na całe nasze życie, tzw. styl, modę, sposób spędzania wakacji, intensywność wydatków czy preferowane zawody. Przed każdym z nich, staramy się jak najlepiej przygotować, najczęściej zaopatrując się w nową garderobę: kupujemy sobie, jaki i naszym dzieciom sezonowe ubrania oraz buty.

Zmiana garderoby na zimę

Każdego roku, w okresie zbliżającej się zimy, sprawdzamy garderobę naszych dzieci, które rosną jak na drożdżach i bardzo często wymagają całkowitej wymiany odzieży. Część garderoby, która prawie zawsze, wymaga wymiany u naszych pociech to obuwie. Zimowe buty dla dzieci muszą być dobrze przemyślane. Najważniejszą rolę odgrywa materiał, z którego są wykonane – muszą być nieprzemakalne i ciepłe wewnątrz. Mimo niskiej temperatury na zewnątrz, dzieci w okresie zimowym, bardzo dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu – lepią bałwany, jeżdżą na sankach, czy rzucają się śnieżkami. Istotne jest więc, aby zadbać o to, by stopa dziecka nie marzła, a ocieplina buta za szybko się nie ścierała. Warto, w miarę możliwości, zaopatrzyć nasze dzieci w dwie pary butów – w przypadku przemoczenia jednej z nich, drugie okażą się doskonałą alternatywą.

Wiosenne buty dla dzieci

Każde nadejście wiosny to sygnał do kolejnej wymiany obuwia. To czas na lżejsze, ale jeszcze ciepłe obuwie. Wielu rodziców popełnia błąd zmieniając buty bezpośrednio po zimie na typowe obuwie sportowe, w którym dziecko musi przejść aż do następnej zimy. Wiosna w naszym klimacie charakteryzuje się sporymi opadami deszczu, dlatego buty dla dzieci o tej porze roku powinny być nieprzemakalne, dobrze trzymające stopę, zabezpieczające nogę dziecka przed urazami i wilgocią. Bez względu na wiek malucha wiosenny but powinien być stabilny, dobrze wyprofilowany i zabezpieczony wkładką do butów.

Obuwie na lato

Wbrew przekonaniu wielu osób twierdzących, że latem wystarcza tylko jedna para obuwia, specjaliści zalecają co najmniej 3 pary butów dla dzieci. Pierwsza to oczywiście para obuwia sportowego, najbardziej eksploatowanego, czasem niezbędna jest jej wymiana jeszcze w tym samym sezonie. Wśród letnich butów dla dzieci powinny znaleźć się także sandały. To jedyny, oprócz tzw. japonek czy klapek, rodzaj przewiewnego obuwia. Latem stopa dziecka powinna być sucha, dlatego nie powinna pocić się w pełnym obuwiu, szczególnie w okresie upałów powinna mieć dostęp do suchego powietrza. W ten sposób chroni się skórę stopy przed bakteriami, grzybami czy zwykłymi odciskami.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty-100.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here