Jak poradzić sobie z problemem niepłodności?

0
1865

Dla wielu rodzin niepłodność to prawdziwy dramat. Jednakże, jest to schorzenie jak każde inne, dlatego można je leczyć, i to całkiem skutecznie. Co jednak powoduje niepłodność? Kiedy leczenie niepłodności jest wskazane, a w jakich sytuacjach warto się z nim wstrzymać?

Wiek kobiety i mężczyzny

Bez wątpienia, wiek obojga partnerów ma duży wpływ na szansę zajścia w ciążę. U mężczyzn w starszym wieku jakość nasienia ulega pogorszeniu, przez co szanse na dziecko maleją. Niemniej jednak, wiek ma jeszcze większy wpływ na płodność u kobiet.

Rzecz w tym, że największą płodnością cieszą się kobiety do 25 roku życia. Dlatego też, one mogą się szczególnie martwić, jeśli nie udaje im się zajść w ciąże. Warto jednak zauważyć, że klinika leczenia niepłodności właśnie najmłodszym kobietom ma najwięcej do zaoferowania. Leczenie niepłodności u młodych kobiet jest bowiem zwykle najskuteczniejsze. Zwłaszcza, jeśli problemem są hormony, względnie szybko i skutecznie można uporać się z kłopotem..

Leczenie obojga partnerów

Warto podkreślić, że wstępna diagnoza wykonywana w klinice leczenia niepłodności zawsze powinna dotyczyć obojga partnerów. Nawet jeśli badanie u jednego z nich wykaże, że ma problem z płodnością, nie oznacza to przecież, że drugie z partnerów jest zdrowe.

Ponadto, w grę wchodzi tutaj również czynnik psychologiczny. Chodzi o to, aby jedno z partnerów nie czuło się winne tego, że ma problem z płodnością. Wzajemne wsparcie, zrozumienie i wspólne wizyty w klinice leczenia niepłodności są więc nie do przecenienia.

Jak działa klinika leczenia niepłodności?

Oczywiście, nie ma mowy o leczeniu niepłodności bez wcześniejszego jej zdiagnozowania. Nie wystarczy nie zachodzić w ciążę mimo starań, aby bez cienia wątpliwości stwierdzić, że to niepłodność. Przyczyn braku dziecka może być więcej, często są to na przykład ogólne problemy zdrowotne lub też zażywanie jakiś leków.

Kiedy już wszystkie niezbędne badania zostaną przeprowadzone, czas na właściwe leczenie niepłodności. Może ono oczywiście przybierać różne fomy. Często jest to farmakoterapia wsparta zmianą trybu życia.

Warto zauważyć, ze jeśli leczenie nie daje pożądanych rezultatów, lekarz zaleca często in vitro Katowice. Niemniej jednak, zdarza się również, że od razu po diagnozie lekarz zaleca właśnie tę metodę. Robi tak wtedy, gdy widzi, że sytuacja jest kiepska i szanse na wyleczenie niepłodności s.ą raczej niewielkie. In vitro Katowice nie jest bowiem zwyczajnym leczeniem, jednak jest sposobem na urodzenie dziecka przez kobiety, które dotychczas miał z tym problem.

Źródło tekstu: http://www.gyncentrum.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here